XCOM 2 за Mac сега достапен на платформата Steam

xcom2-2

Да господа, веќе го имаме оној XCOM 2 е продолжение на XCOM: Непријател непознат, добро познатата и наградувана стратешка игра која беше прогласена за игра на годината во 2012 година и која денес е сè уште навистина забавна игра и многу ценета од повеќето гејмери.

Овој пат одиме 20 години напред откако светските лидери безусловно им се предадоа на вонземските сили. Во овој XCOM2, вонземјаните владеат со Земјата и градат блескави градови кои ветуваат светла иднина за човештвото. притоа криејќи злобни планови и елиминирајќи ги сите противници на нивниот нов поредок.

xcom2-1

Ова е она што можеме прочитајте за играта на порталот Steam:

Само оние кои живеат на границите на општеството имаат маргина на слобода. Таму е обединета сила да се бори за човештвото. Секогаш во бегство и со сè што е против нив, преостанатите сили на XCOM мора да најдат начин да предизвикаат глобален отпор и да ја отстранат вонземската закана еднаш засекогаш.

На минимални барања се:

  • Процесор од 2.4 GHz
  • GB RAM меморија 4
  • Графика со 1 GB RAM меморија или поголема
  • OS X 10.11.2 El Capitan или понов и 32 GB простор на дискот

Следните графички картички не се поддржани: AMD Radeon HD 4xxx серија, ATI X1xxx серија, ATI HD2xxx серија, Intel Iris 5100, Intel HD5000, Intel Iris 6100, Intel HD5300, Intel GMA серија, Intel HD3000, Intel HD4000, NVIDIA 3xx серија, NVIDIA 1xx серија, NVIDIA 8xxx серија , Серија NVIDIA 7xxx и серија NVIDIA 9xxx.

Повеќе информации за играта имате на веб-страницата на Feral, развивачот задолжен за пренесување на оваа игра до корисниците на OS X и Linux. Сега можеме да кажеме дека доаѓањето на играта во нејзината верзија на Mac App Store е закажано за ова лето, но немаме одреден датум. Веднаш штом ќе излезе, ќе го објавиме на Интернет. Во моментов играта е веќе достапна од Пареа со цена од 49,99 евра во неговата основна верзија, 64,99 евра за верзијата XCOM2 Дигитални Делукс издание која ја вклучува основната игра, пакетот за зајакнување и саундтракот на играта XCOM2. Имаме на располагање и верзии XCOM2 плус Xtreme контролер или поцелосна верзија која чини скоро 100 евра што тие ги додаваат: XCOM2 Дигитално луксузно издание, плус Xtreme контролер.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.