Xiaomi Mi Band 2, најдобриот сојузник на вашиот iPhone [видео]

Популарната кинеска фирма ја обнови својата добро позната ефтина квадратна нараквица. Зборуваме за Xiaomi My Band 2, уред што е откриен како совршен сојузник на нашиот iPhone за да се измери сè што е поврзано со нашата физичка активност, да го измери нашиот сон, па дури и да води евиденција за нашите пулсирања.

Денес во Applelizados правиме исклучок и зборуваме за Xiaomi My Band 2 Бидејќи, откако ја користев претходната верзија година и пол и откако бев корисник на Apple Watch околу една година, можам да потврдам дека ова е, барем, една од најдобрите додатоци што можеме да ги купиме за да ги користиме заедно на нашиот iPhone.

Xiaomi Mi Band 2 | СЛИКА: Powerplanet.com

Xiaomi Mi Band 2 | СЛИКА: Powerplanetonline.com

La Xiaomi My Band 2 Тоа е забележителен квалитативен скок од првата генерација на ова носливо. Сега вклучете а OLED дисплеј висок отпор и мала потрошувачка што ни овозможува да ги прегледаме сите регистрирани податоци со едноставно допирање на вашите едно копче на допир. На овој начин, една од главните предности на употребата сега е што веќе не мора да ја отвораме апликацијата Ние се вклопуваме да се провери растојанието што го изодивме, преземените чекори, отчукувањата на срцето или потрошените калории, бидејќи имаме сè на нашиот зглоб.

Xiaomi My Band 2

Покрај тоа, Xiaomi My Band 2 го подобри алгоритмот на вашиот систем и сега е попрецизно кога станува збор за броење чекори, мерење на застој и сл.

И уште една од големите поени во прилог е нејзината голем отпор. Веднаш штом ќе ја земете нараквицата, ќе сфатите дека тоа не е „евтина пластика“; е удобен, отпорен, не тежи ништо и има меѓународен рејтинг IP67, така отпорен на прашина, вода и пот.

Xiaomi My Band 2

Некои од главните карактеристики на Xiaomi My Band 2 звук:

 • 0.42 инчен OLED екран
 • Bluetooth 4.0
 • Акцелерометар
 • Сензор за отчукување на срцетоСензор за срцеви отчукувања на Xiaomi Mi Band 2
 • Полнење на USB кабел
 • Паметен аларм
 • Логирана историја на податоци
 • Отпорност на IP67 на вода и прашина
 • Батерија: 70 mAh
 • Автономија од 20 дена
 • Тежина од само 7 гр
 • Компатибилен со iOS 7.0 или повисок и Android 4.4 или повисок
 • Автоматско отклучување ако користите некој од моделите на паметни телефони Xiaomi: компатибилен.

Што можам да направам со Xiaomi Mi Band 2?

La Mi Band 2 Тоа е апарат за носење, особено погоден за професионални спортисти, аматери или за секој што сака да води сметка за нивната физичка активност и да ја подобри. Со него можете:

 • Пресметајте ги преземените чекори
 • Пресметајте поминато растојание
 • Поставете цели и добијте известување со вибрации кога ќе ги достигнете
 • Контролирајте го ритамот на срцето
 • Пресметајте ги потрошените калории
 • Измерете ги циклусите на спиење
 • Консултирајте се со целата историја на вашите регистрирани податоци
 • Поставете паметен аларм што ќе ве буди секое утро на прогресивен и природен начин
 • Добивајте известување со вибрации кога примате повик

И сето тоа, без да мора да го соблекувате, затоа што можете да трчате со него, да спиете, да се туширате, па дури и да одите на плажа.

Доколку сакате алка за квантификација што не ве стреси со континуирани известувања, со многу внимателен и елегантен дизајн, висока отпорност и со скоро поволна цена, ви препорачуваме купете го Xiaomi Mi Band 2, сигурно нема да зажалите. Исто така, ако претпочитате некој од претходните модели без екран, сега можете да се одлучите за Mi Band 1 или Mi Band 1 по подобра цена од кога било.

И сега, ве оставам со овој видео преглед на нашиот канал Applelised на YouTube. Не заборавајте да се претплатите! 😘

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

9 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Мигел dijo

  Здраво, би сакал да знам дали срцевиот ритам е компатибилен, а не апликацијата Runtastic
  Ви благодарам многу

  1.    Хозе Алфоцеа dijo

   Здраво Мигел. Мислам дека не. Сите функции на Xiaomi Mi Band се компатибилни со самата апликација Mi Fit (се разбира) и со здравствената апликација на iPhone, имајќи ги во предвид сите параметри измерени со нараквицата таму. Но, мислам дека не е компатибилна со друга апликација како Runtastic.

  2.    Одеа dijo

   Здраво, влегов случајно и го видов вашиот коментар. Да ви кажам дека ако е можно, мора да преземете апликација наречена my HR од AppStore. Со инсталирано, следете ги следниве чекори:
   1.- го стартувате мојот Fit за нараквицата да биде синхронизирана со мобилниот
   2.- во miHR го активирате срцевиот ритам
   3.- Во рунтастик мора да барате уред за отчукување на срцето и тој треба да се појави.

   Објаснето е малку грубо, но ако пребарувате на Гугл или Јутјуб сигурно ќе откриете како се прави тоа

 2.   Јас сум dijo

  Здраво, имате стоперката?

 3.   Лили пе dijo

  Здраво, сакав да знам дали ми бендот 2 е компатибилен со iphone кога станува збор за примање на известувања од други апликации, како во андроид, бидејќи ми беше кажано дека на iPhone ми бендот е способен да известува само за повици и whatsap (строго зборувајќи за апликации) Ви благодариме!
  ПС: добар пост

 4.   Маричи dijo

  Здраво
  Би сакал да знам која апликација треба да ја преземам на мојот iPhone за да можам да го користам мојот бенд 2. Јас го преземав My fit и не доаѓа на шпански јазик.

 5.   Laura dijo

  Здраво, благодарам за информацијата. Она што би сакал да го знам е дали можете да ги видите калориите од екранот на нараквицата или мора да одите на апликацијата?
  Ви благодарам, се надевам дека одговорите, ве молам.

 6.   Марија dijo

  Дали има друга апликација за iPhone iphone? Не ми дозволува да ги поврзам, го избришав и не ме дозволува повторно да го инсталирам

 7.   Некосан dijo

  Здраво!! Maricuchy на твојот коментар, ќе ти кажам дека ако можеш да го ставиш на шпански, треба само да избереш мексикански шпански на јазикот на iPhone. Што се однесува до известувањата, имам iPhone6 ​​и никој од нив не работи за мене. Само повиците. и никој не ми дава решение