Yoink for mac сега вклучува поддршка за клипборд

Јоинк за Mac е апликација која ни овозможува да ја влечеме скоро секоја содржина до просторот создаден од апликацијата. Овие датотеки можеме да ги пренесеме подоцна на е-пошта или документ. Извршувањето на оваа акција е едноставно како повикување на апликацијата и ќе се појави намален простор во делот од екранот што го конфигуриравме, за да ја повлечете содржината таму. Во ажурирањето добиено денес, можеме да додадеме содржина во полето Yoink, директно од таблата со исечоци. Ако залепите веб-страница во паѓачкото Yoink, сликата ќе се појави како датотека TIFF.

Друга новина што ја имаме во оваа нова верзија е компатибилноста со ПопКлип, откако инсталиравте приклучок во преференциите на апликацијата. Но, тоа не само што вклучува нови функции, исто така ја подобрува целокупната стабилност на апликацијата. Во одредени апликации, како што се, пораките и поштата со маки mac High High Sierra, Parallels, ForkLift, Keka, Horos, Yoink работат подобро. Гестот за влечење е исто така подобрен, избегнувајќи проблеми од ажурирањето на macOS High Sierra.

Ние ја имаме верзијата 3.4 на оваа долговечна апликација од Mac Apple Store, која беше објавена за прв пат во 2011 година. Ако ракувате со голем број датотеки во вашиот секојдневен живот, оваа апликација може да стане неопходна за вас . Тоа е платена апликација, но нејзината цена е разумна, 7,99 € ако го користите интензивно во вашиот ден за ден. На следното видео, можете да ја проверите работата на Yoink, за да процените дали го компензира трошокот.

Можете преземете Yoink директно од продавницата Mac Apple.

Yoink - Подобрен влечење и спуштање (врска со AppStore)
Yoink - Подобрено влечење и спуштање8,99 евра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.