Çelësi i opsionit për të parë detajet e lidhjes AirPort

kap-69.png

Shumë prej nesh kanë shkarkuar një mijë e një program të palëve të treta që ekzistojnë vetëm për të ditur se cilat nga pikat e hyrjes wi-fi që shohim në listën e ikonës zbritëse të shiritit të Mac-ut vetëm për të pasur mundësinë për të parë detajet e lidhjes Po, është e vërtetë që ndonjëherë na pëlqen të kemi një raport të detajuar të lidhjeve dhe shumë dëshirojnë të hetojnë me aplikacione të tilla si airCrack për të hyrë në internet nga një lidhje e koduar, por nëse nuk është qëllimi ynë dhe ne thjesht duam të shikoni se cila është më e mirë dhe cilat më keq nga lidhjet që kemi brenda mundësive tona, na mjafton mbani të shtypur tastin «alt» opsioni u ndërsa klikoni në ikonën AirPort të jemi në gjendje të shohim parametrat e lidhjes sonë.

Ne mund të shohim MacAddress, kanalin e përdorur, fuqinë (sa më afër 0, aq më afër AP jemi) dhe shpejtësinë me të cilën jemi të lidhur. Të dhëna më se të mjaftueshme për shumicën e rasteve.

Tasti "alt" ka shumë funksione të tilla në të gjithë sistemin operativ Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

7 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Moralin e Ernestos dijo

  Unë dua të zbraz disa dosje nga Plehrat dhe nuk më lejon të them legjendën e mëposhtme. «Nuk është e mundur të mbaroni zbrazjen sepse« DOSJET E Mia të ndara »janë bllokuar për të zbrazur koshin plotësisht duke përfshirë Artikujt e Bllokuar shtypni tastin e Opsionit ndërsa zgjidhni bosh koshin» Dikush mund të më ndihmojë duke më thënë procedurën ose cili është çelësi OPTION

 2.   jaca101 dijo

  Klikoni në menunë Finder dhe shtypni ALT për të "Zbrazur plehrat në mënyrë të sigurt"
  Nëse akoma nuk funksionon, do të duhet të futni dosjen CDA dhe të klikoni me të djathtën zgjidhni "Shfaq informacionin".
  Në pjesën e poshtme keni lejet dhe në krye, në Përgjithësi, keni një kuti që thotë "Bllokuar". Zgjidh atë në çdo dosje.

 3.   plehra bosh dijo

  Përshëndetje ... Unë duhet të zbraz plehrat dhe macbook pro më kërkon të mbaj të shtypur butonin e opsionit ... dikush mund të më udhëzojë dhe të më tregojë se çfarë është

 4.   Jorge dijo

  Faleminderit shumë për këshillën

 5.   Unë kam një problem të vogël dijo

  Unë kam një problem të vogël që e formatova mini mac-in tim dhe tani nuk më lidh me rrjetet wifi të aeroportit tim. Unë nuk njoh asnjë dhe nuk i zbuloj ata dikush mund të më informojë faleminderit që jam i dëshpëruar

 6.   gerardo hausmann dijo

  Unë dua të zbraz disa dosje nga Plehrat dhe nuk më lejon të them legjendën e mëposhtme. "Nuk është e mundur të mbarosh zbrazjen sepse" DOSJET E Mia të ndara "janë bllokuar për të zbrazur koshin plotësisht duke përfshirë Artikujt e Bllokuar shtypni tastin e Opsionit ndërsa zgjidhni për të zbrazur koshin" A mund të më ndihmojë dikush duke më thënë procedurën ose cila është OPTIONI Celës

 7.   jaca101 dijo

  opsioni ose tasti ALT është ai midis tastit të kontrollit dhe tastit cmd