Çfarë ju tregon LED në AirPods

AirPods Pro

Zakonisht më ndodh mua. ju keni një pajisje që funksionon në mënyrë të përsosur, derisa të ndalet së funksionuari, dhe shihni një pajisje të vogël LED ajo kishte qenë gjithmonë jashtë tani është në. Tmerr. Diçka ndodh. Të kërkoj udhëzimet si të çmendura për të parë se çfarë dreqin po më thotë ajo dritë e ndezur. Asgjë e mirë, me siguri.

Rasti i AirPods Ka një LED të vogël që përdoret për t'ju treguar në çfarë gjendje janë kufjet në çdo kohë. Nuk është keq të mbani mend gjendjet e tij të ndryshme herë pas here për të kuptuar mesazhin që drita e lumtur po ju transmeton.

Të dy AirPods dhe AirPods Pro vijnë në një kuti bartëse që është e aftë të karikojë veshët rreth katër herë, duke siguruar një jetë të kombinuar të baterisë deri në 24 orë. Drita LED e rastit në fjalë mund të shihet në tre ngjyra të ndryshme që ndihmojnë në tregimin e statusit të AirPods që po përdorni

Varësisht nëse AirPod-et janë në pajisjet tuaja rast Ose nëse kapaku është i hapur ose i mbyllur, dritat LED në kuti mund të tregojnë një larmi gjërash të ndryshme. Pra, pa zhurmë të mëtejshme, le të hedhim një vështrim në treguesit e mëposhtëm.

AirPods

Të dy AirPods dhe AirPods Pro përdorin të njëjtën mënyrë për të shfaqur statusin e tyre.

Gjendjet e ndryshme të LED

 • Drita e bardhë e ndezur: Kjo ndodh menjëherë pasi të keni shtypur butonin e çiftimit në pjesën e pasme të AirPods ose AirPods Pro. Tregon që AirPods kanë hyrë në modalitetin e çiftimit dhe janë gati të fillojnë lidhjen Bluetooth me një pajisje të re.
 • Dritë jeshile kur AirPods janë në kuti: Nëse i keni vendosur AirPods në kutinë e karikimit dhe LED tregon dritë jeshile, do të thotë që edhe AirPods edhe kutia e karikimit janë në bateri të plotë.
 • Dritë jeshile kur kaseta është bosh: Nëse nuk i keni futur AirPods tuaj dhe akoma shihni dritën LED të gjelbër, kjo do të thotë që kutia juaj e karikimit është në baterinë e plotë dhe nuk kërkon ndonjë karikim shtesë.
 • Drita qelibar kur futen AirPods: Nëse drita LED në kutinë kthehet nga jeshile në qelibar sapo të vendosni AirPods, kjo tregon që AirPods nuk janë në bateri të plotë dhe se kutia ka filluar të karikohet.
 • Dritë qelibari kur kutia është bosh: Kjo tregon që kutia e karikimit nuk është plot me bateri dhe duhet të karikohet.
 • Drita qelibar kur lidhet me furnizimin me energji elektrike: Kjo tregon se çështja AirPods po karikohet në mënyrë aktive.
 • Drita jeshile kur lidhet me furnizimin me energji elektrike: Kjo do të thotë që kutia AirPods është plotësisht e ngarkuar dhe mund ta shkëputni atë nga burimi i energjisë.
 • Drita qelibar e ndezur: Nëse jeni nga ata njerëz fatkeqë që hasin këtë dritë statusi në rastin tuaj, mos u trembni. Thjesht do të thotë që keni hasur në një gabim çiftimi dhe do të duhet të rivendosni AirPods tuaj duke mbajtur të shtypur butonin e çiftimit në pjesën e pasme dhe të ribëni procesin.

A jeni duke përdorur një rast të karikimi pa tel me AirPods tuaj? Nëse është kështu, kur vendosni kutinë në një bankë pa pagesë të karikimit, drita LED e kutisë do të ndizet për tetë sekonda për të treguar që karikimi ka filluar, pas së cilës LED mbetet e fikur ndërsa vendoset në jastëkun e karikimit pavarësisht nëse kutia është plotësisht i ngarkuar ose jo. Ju do të duhet të trokitni lehtë mbi kutinë ose ta hiqni atë nga ngarkuesi që LED të ndizet përsëri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Santiago dijo

  Shtypja e butonit të çiftimit ndez dritën e bardhë, por nuk pulson. As iPhone dhe as Macbook nuk i njohin aeropodët.