10 aplikacionet kryesore për iPad

Zgjidh 10 aplikacionet më të mira për iPad Isshtë një detyrë shumë e ndërlikuar duke pasur parasysh që çdo përdorues ka nevoja specifike, megjithatë ne do të ekspozojmë ato aplikacione që lejojnë çdo përdorues mesatar të përmbushë objektivat e tyre në mënyrë efektive dhe, sa më shumë që të jetë e mundur, pa pagesë, në një mënyrë të tillë që ata të nuk mungon në nr iPad.

10 aplikacionet më të mira për iPad.

Duke anashkaluar aplikacionet vendase "të bëra" mollë si Faqet, numrat, mbajtja kryesore, muzika, iBooks, etj. për arsye të dukshme siç është koha e përsosur e tyre icloud me pjesën tjetër të pajisjeve tona të mollës së kafshuar, këto janë 10 aplikacionet kryesore të iPad-it:

1. Dërrasë e zezë

Flipboard është grumbulluesi i përsosur i lajmeve / përmbajtjeve që, me një ndërfaqe si një revistë, jashtëzakonisht i kujdesshëm, i thjeshtë dhe intuitiv, do t'ju lejojë të jeni në azhurnim me gjithçka që ju intereson. Ju mund të krijoni revistat tuaja, të cilat gjithashtu mund t'i ndani dhe madje të ftoni miqtë të bashkëpunojnë në to. Ju mund të shtoni bloge, faqe në internet, burime RSS ... si dhe llogaritë tuaja Twitter, Facebook, Google +. Me pak fjalë, me Flipboard do të jeni në azhurnim me praktikisht gjithçka që dëshironi dhe nga një vend, pa pasur nevojë për më shumë aplikime. Nëse nuk më besoni, shkarkojeni dhe provoni ndiqni revistën Applelized në Flipboard.

2. Shënim

Për çfarë të themi Evernote? Vetëm sepse ekziston dhe që shumica e përdoruesve janë të mjaftueshëm me versionin e tij falas, ai tashmë meriton të jetë mes 10 aplikacionet kryesore të iPad-it. Me sistemin e tij të fletoreve, natyrën e tij multiplatforme, motorin e tij të fuqishëm të kërkimit ose numrin e madh të llojeve të skedarëve që ajo mbështet, ne do të jemi në gjendje të ruajmë, katalogojmë, klasifikojmë, ndajmë ... faqet e internetit, imazhet, pamjet e ekranit, shënimet audio, pdf dhe një etj. Ai madje kërkon përmes shënimeve të shkruara me dorë (shumë e dobishme për aplikacionin tjetër që do të shohim). Përveç kësaj, ne mund të ndajmë fletore me çdo përdorues kështu që është ideal për punë në ekip dhe, veçanërisht, për sektorin e arsimit siç e kanë treguar tashmë shumë përvoja.

3. E parafundit.

Ka shumë aplikime në App Store të marrësh shënime me dorë por pa dyshim më e mira nga të gjitha është i parafundit. Aftësia e tij për të krijuar fletore, integrimi i saj i madh me Evernote ose opsionet e ndryshme të shkrimit që paraqet e bëjnë atë të denjë për të zënë një pozicion mes 10 aplikacionet kryesore të iPad-it.

4. Dropbox.

Gjithashtu falas dhe multiplatform, Dropbox na lejon të kemi të gjitha dokumentet tona kudo dhe në çdo kohë, si dhe të ndajmë skedarët dhe dosjet me kontaktet tona. Për më tepër, çdo dokument që ne e shënojmë si të preferuar do të jetë i disponueshëm pa pasur nevojë për lidhje interneti. E vetmja pengesë e saj mund të jetë kapaciteti i tij i zvogëluar fillestar i ruajtjes në versionin falas, 2 GB, të cilin, sidoqoftë, ne mund ta zgjerojmë gradualisht duke ftuar kontakte, duke plotësuar një pyetësor, etj.

5. Google Drive.

Së bashku me të lëshuar së fundmi Dokumentet y Spreadsheets, Drive Alternativeshtë alternativa më e mirë për guximin e Microsoft për të ngarkuar 69 € në vit për Office për iPad. Me Drive  Ju mund të ruani të gjitha llojet e dokumenteve në cloud, t'i keni ato të disponueshme në të gjitha pajisjet tuaja, të lexoni, krijoni dhe modifikoni dokumente dhe, më e mira nga të gjitha, t'i ndani ato me kë të doni dhe t'i redaktoni ato si një ekip në kohë praktikisht reale.

6. Good Reader 4.

Ky është i vetmi aplikacion i paguar që vjedh mes 10 aplikacionet kryesore të iPad-it Dhe është se, pak kohë që po e përdor, e bën atë të meritojë. Me GoodReader ju mund të lexoni dhe redaktoni të gjitha llojet e dokumenteve, nënvizon, shënoni, futni shënime, shkruani me dorë, etj. Ju gjithashtu mund ta lidhni atë me Dropbox ose Drive ndër të tjera për të pasur gjithnjë atë që ju nevojitet. Aftësitë e tij të redaktimit të dokumenteve, përfshirë PDF, janë të jashtëzakonshme. Provojeni tani që është brenda App Store me zbritje 60%.

7.VLC

Le të ndalojmë së punuari dhe të fillojmë kohën e lirë. VLC, lojtari i të gjithë terrenit për iPadiPhone dhe Mac. Siç tha vajza në reklamë, VLC lexon "gjithçka, gjithçka dhe gjithçka". Ju kurrë nuk do të ndaleni së shikuari një video sepse formati i saj nuk mbështetet. VLC Shtë gjetur mes 10 aplikacionet kryesore të iPad-it.

8. SkypePlayer

Ndoshta ky aplikacion është më pak i njohur megjithatë SkyPlayer mund të transmetoni filma dhe seriale televizive pa i shkarkuar ato dhe pa reklamuar nga faqe falas filmash si seriapepito, peliculaspepito dhe të tjera të ngjashme. Në ky post ne ju tregojmë se si.

9. Spotifikoj

Fjalët nuk janë të mjaftueshme sepse ajo dihet nga të gjithë dhe tani, me mënyrën e tij të rastit falas, Spotify bëhet një domosdoshmëri për dashamirët e muzikës, të paktën deri në mbërritjen e Radio iTunes thuaj te kunderten.

10. Skype.

I vetmi aplikacion i Microsoft që vjedh mes 10 aplikacionet kryesore të iPad-it es Skype. E njohur mirë për të gjithë lexuesit, me Skype ne do të jemi në gjendje të jemi në kontakt me të gjitha kontaktet tona, me vlerë të tepërt, përmes mesazheve të çastit ose thirrjeve video. Alsoshtë gjithashtu multiplatform, kështu që gjithmonë do të sinkronizohet me të gjitha pajisjet tona.


 

En App Store ka fjalë për fjalë mijëra e mijëra aplikimet. Ndoshta ju njihni një më të mirë që mund të zëvendësojë në mënyrë më efektive ndonjë nga këto, mund të na tregoni?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   anonim dijo

    Edhe pse integrimi me Evernote është shumë i rehatshëm, Penultimate është një nga aplikacionet e shkrimit që unë kam provuar një nga më të dobëtit pasi nuk ka opsionin "view proximity". Unë rekomandoj Upad ose Notes Plus.