10 aplikacionet më të mira për iPhone

IPhone është pajisja Apple që ka qenë me ne më gjatë për arsye të qarta (është një telefon dhe futet në xhepin tuaj) për këtë arsye është shumë komplekse të bësh një zgjedhja e aplikacioneve më të mira për iPhone pasi që, me këtë rast më shumë se kurrë, këto do të varen nga profili specifik i përdoruesit, domethënë nëse përdoret mbi të gjitha për të komunikuar, ose për të na argëtuar (video, lojëra ...) ose përkundrazi përbën një vepër tjetër mjet për ne. Përkundër këtij kompleksiteti, ne do të bëjmë një përpjekje për të propozuar dhjetë aplikacionet që nuk duhet të mungojnë në iPhone tuaj.

Aplikime që nuk duhet të mungojnë në iPhone tuaj

Si gjithmonë, ne lëmë jashtë aplikacionet vendase dhe faturat e Apple si thelbësore, veçanërisht për ata përdorues të zhytur plotësisht në ekosistemin e mollës së kafshuar dhe sistemin e saj të sinkronizimit përmes iCloud dhe ne hyjmë në aplikacione të palëve të treta.

Flipboard

Ne tashmë kemi folur shumë për Flipboard, këtë revistë / grumbullues të lajmeve që ne gjithashtu përdorim Applelised dhe që është bërë një Një mjet i domosdoshëm për këdo që dëshiron të informohet menjëherë për çdo çështje që i intereson. Ne mund të shtojmë nga rrjetet tona të preferuara sociale në media të tilla si El País, El Mundo, të ndjekim revistat e kontakteve tona, bloget tona të preferuara dhe madje të krijojmë tonat.

Twitter

Këtu duhet të thuhet pak më shumë. Me Twitter Fjalët janë të panevojshme sepse aftësia e tyre për të shpërndarë përmbajtje dhe informacion është e mjaftueshme bëhu pjesë e dhjetë aplikacioneve më të mira të iPhone. Si në raste të tjera dhe unë i kam përmendur tashmë, ka klientë që madje e tejkalojnë aplikacionin origjinal në funksionalitet, por këtu ne përqendrohemi mundësisht dhe nëse asgjë nuk e parandalon atë në aplikacionet "për të gjithë".

WhatsApp

Edhe pse unë personalisht konsideroj që Line është bërë, pothuajse që nga fillimi i saj, një aplikacion më i mirë dhe më i plotë, e vërteta është se WhatsApp ende mban fronin e mesazheve të menjëhershme. Së shpejti ai do të na ofrojë thirrje falas përmes aplikacionit (siç bëjnë të tjerët për një kohë të gjatë) gjë që së bashku e bën atë të domosdoshëm për komunikim të menjëhershëm dhe falas.

Dropbox

DropBox është ajo e shkëlqyera e njohur praktikisht nga të gjithë. Ruajtja e praktikisht të gjitha llojeve të dokumenteve në cloud, mundësia e sinkronizimit automatik të rrokullisjes tonë fotografike, mundësia e hyrjes në dokumente pa lidhje interneti, mundësia e ndarjes së dokumenteve ose dosjeve me kontaktet tona dhe sinkronizimi perfekt i të gjithë DropBox tonë në të gjitha pajisjet ku ne e kemi të instaluar, në ueb dhe në Mac ose PC tonë. Dokumentet tona më të nevojshme (ose jo) të disponueshme kudo, në çdo kohë dhe nga çdo pajisje.

Evernote

Siç kemi thënë tashmë me 10 aplikacionet më të mira për iPad, «Me sistemin e tij të fletoreve, natyrën e tij multiplatforme, motorin e tij të fuqishëm të kërkimit ose numrin e madh të llojeve të skedarëve që ajo mbështet, ne do të jemi në gjendje të ruajmë, katalogojmë, klasifikojmë, ndajmë ... faqe në internet, imazhe, fotografi, shënime audio , pdf dhe një etj. Ai madje kërkon përmes shënimeve të shkruara me dorë »dhe tekstit në fotografi. «Për më tepër, ne mund të ndajmë fletore me çdo përdorues, kështu që është ideale për punë në ekip dhe, veçanërisht, për sektorin e arsimit siç e kanë treguar tashmë shumë përvoja. Për të gjitha këto, Evernote është gjithmonë e pranishme në mesin e aplikacioneve më të mira për iPhone.

 

Dhe për ata që më së shumti u pëlqen të ushtrojnë ose thjesht shkojnë në një shëtitje të shoqëruar nga iPhone i tyre ...

Muzika e Luaj me Google

Ky aplikacion i Google, plotësisht falas, na lejon të marrim me vete praktikisht të gjithë bibliotekën tonë muzikore, deri në 20.000 këngë, pavarësisht nga kapaciteti i iPhone tonë. Kështu, do të kemi mjaft hapësirë ​​për aplikacione që i konsiderojmë më të rëndësishme.

Por nëse gjëja juaj është të zbuloni muzikë ndërsa ecni ose pushoni në kolltukun tuaj ...

Spotify

Me dizajnin e tij të ri dhe të hollë dhe mënyrën e saj të re falas Spotify ju lejon të zbuloni të gjithë muzikën në botë, ndiqni qindra lista për dëgjim, ndiqni miqtë tuaj në FaceBook, artistët tuaj të preferuar ... po, vetëm në një mënyrë të rastësishme përndryshe, duhet të paguani.

Dhe ndërsa dëgjoni ose zbuloni muzikën më të mirë, mund të praktikoni ushtrime ose të kontrolloni të gjithë aktivitetin tuaj.

RunKeeper

RunKeeper është gjithashtu një aplikacion falas i krijuar posaçërisht për ata që duan të shkojnë në shëtitje, të praktikojnë vrapimin ... me të cilin mund të krijoni rutina, plane, qëllime si dhe të ndani aktivitetin tuaj, të kontrolloni kohën e kaluar, distancën e kaluar ose kaloritë e djegura.

Lëviz

Por nëse për arsye të ndryshme nuk bëni ushtrime fizike ose të paktën nuk e bëni siç duhet dhe ende shqetësoheni për aktivitetin tuaj fizik, Me Lëvizjet mund të kontrolloni të gjitha lëvizjet tuaja. Funksionon në sfond, kështu që nuk keni pse ta hapni çdo dy nga tre, dhe regjistron të gjitha hapat e ndërmarrë, distancën e kaluar në këmbë, vrapimin, çiklizmin, në transport, kohën e kaluar, vendet ku keni qenë dhe Kaloritë e djegura duke ju prezantuar çdo ditë është një "afat kohor" minimalist dhe ilustrues. Në këtë rast është një aplikacion me pagesë (i fituar së fundmi nga FaceBook) por me një çmim të respektueshëm dhe kjo ia vlen shumë sepse me Moves nuk do të keni më nevojë për një byzylyk elektronik për të regjistruar aktivitetin tuaj. Por gjithashtu rezulton se tani është falas; Nuk e di për sa kohë por përfitoj.

Google Maps

Nuk ka shumë më shumë për të thënë në lidhje me Google Maps që ne nuk i dimë më. Google Maps është GPS i përsosur që na çon kudo nga kudo në këmbë, me makinë ose me transport publik duke na dhënë të gjitha indikacionet e nevojshme. Ai ishte aleati im besnik gjatë muajit të parë që shkova të jetoj në Sevilje dhe që atëherë ai ka qenë në ekranin kryesor të iPhone tim.

Siç u tregova në fillim, kjo nuk është asgjë më shumë sesa një përzgjedhje "personale", vlefshmëria më e madhe ose e vogël e të cilit do të varet, në thelb, nga përdorimet kryesore që bëjmë në iPhone-in tonë. Cfare mendoni ju A duhet të ndryshojmë ndonjë nga këto aplikacione për të tjerët që kanë qenë më efektivë për ju?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.