11 × 33 Podcast: Mac-u i parë me ARM deri në 2021

Podkasti i Apple

Dje i kushtuam një pjesë të mirë të #podcastApple për të komentuar detajet në lidhje me thashethemet e procesorit ARM që Apple do të kishte planifikuar të montonte në MacBook 2021. Ky është një thashethem që ka qenë mes nesh për një kohë të gjatë dhe tani për tani nuk ka konfirmime zyrtare ose detaje që mund të klasifikohen me arritjen e këtyre te Macs. Apple vazhdon të hap rrugën dhe ndërsa kjo kalon lajmet në lidhje me ndryshimin nga Intel në ARM në Mac mbetet i fshehur. Përveç kësaj thashethemi, kemi biseduar edhe për pikat kryesore të javës, prandaj mos e humbisni.

Kjo është lidhja e kanali ynë në YouTube, kështu që ju mund të na ndiqni në episodin tjetër drejtpërdrejt ose mund të na dëgjoni në iVooxSpotify kune ju rekomandojmë të regjistroheni në mënyrë që episodet të shkarkohen automatikisht sa më shpejt që të jenë në dispozicion. Ne gjithashtu kemi Lista për luajtje në Apple Music me muzikën që luan në podcast (po, ne gjithashtu e kemi atë në Spotify).

Çdo pyetje ose sugjerim që mendoni se mund të komentojmë në podcast, mund ta bëni jetoj përmes bisedës në dispozicion në YouTube,duke përdorur hashtag #podcastapple në llogarinë tonë zyrtare në Twitter ose nga kanali ynë në Telegram.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.