MacBook Pro 16 tashmë në seksionin e restauruar

MacBook Pro

Kompania Cupertino po shton ngadalë MacBook Pro të parë 16 inç në Dyqani online i Apple Apple. Për momentin, kompjuterët 16 inç Apple të lansuar nëntorin e kaluar 2019 po shfaqen në uebfaqen amerikane, por në vendin tonë shfaqet opsioni pa modele të disponueshme.

Këto skuadra janë siç e dimë tashmë nga rastet e mëparshme në të cilat kemi folur për to, që ato janë praktikisht pajisje të reja, për të mos thënë që të vendosura në një kuti "normale" ato mund të kalojnë pa u vërejtur ato zakonisht nuk kanë marka tregtare të çfarëdo lloji.

MacBook Pro

Si gjithmonë, këta Mac të rikonservuar vijnë me një garanci një vjeçare, shpërndarje dhe kthim falas, dhe logjikisht ata kanë kaluar të gjitha testet e plota funksionale, shtohen pjesë origjinale të zëvendësimit të Apple (nëse është e nevojshme) dhe një pastrim i plotë në mënyrë që Mac-i juaj të jetë si një i ri. Kutia në këto MacBooks është e ndryshme pasi ato janë plotësisht të bardha dhe shtojnë fjalën "Refurbished" për t'i dalluar ato nga pjesa tjetër. Brenda kutisë ato ripaketohen të gjithë aksesorët dhe kabllot e nevojshme për funksionimin e tij.

Nga ana tjetër, duhet të merret parasysh që këto ekipe nuk shtojnë dy vjet garanci në vendin tonë, vetëm një, në rastin e Shteteve të Bashkuara duhet të marrim parasysh që një vit garanci Exactlyshtë saktësisht e njëjta dhe prandaj i vetmi ndryshim në lidhje me ato të reja është se këto të restauruara nuk "lëshohen nga ne" edhe pse duket se po. Possibleshtë e mundur që brenda pak ditësh MacBook Pro i parë 16 inç të arrijë në pjesën e rinovuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.