21 Qershor, Dita Ndërkombëtare e Jogas: Sfida e re për Apple Watch

Sfidë e re speciale në Apple Watch

Edhe një vit, Apple dëshiron të përkujtojë Ditën Ndërkombëtare të Jogas dhe çfarë kohe më e mirë për të filluar një sfidë të re në Apple Watch. 21 qershorin tjetër, Ju jo vetëm që do të duhet të përqendroheni në mbylljen e unazave për lëvizje, stërvitje dhe qëndrim në këmbë. Atë ditë do të duhet të kryeni një rutinë të Yogës për të marrë çmimin special.

Një nga përfitimet e Apple Watch është mundësia që ka motivojnë përdoruesit të së njëjtës në temën e ushtrimit dhe mirëmbajtjes shëndetësore. Çdo ditë ai ju tregon se si i vishni unazat dhe ju dërgon fraza motivuese. Kjo nuk duhet të jetë e rëndë dhe e bën me qëllimin që ju të mund të arrini sfidat. Një inkurajim i mirë për të mos qenë boshe gjatë gjithë ditës.

Kohë pas kohe dhe duke përkujtuar ndonjë ngjarje të veçantë, zakonisht fillojnë çmime të veçanta. Kohët e fundit kemi pasur ai i Ditës së Mjedisit. Tani ai na tregon se 21 qershorin e ardhshëm do të kemi një unazë të veçantë për Ditën Ndërkombëtare të Jogas. Për ta arritur këtë, duhet të kryeni vetëm një rutinë të Yoga-s për 20 minuta. Mund të bëhet direkt përmes Apple Watch ose përmes aplikacioneve të palëve të treta të sinkronizuara me të dhënat e Shëndetit.

Një shans i mirë të jesh në gjendje të fillosh në Yoga nëse nuk e ke bërë kurrë ose të shpërblehesh për punën tënde të mirë duke praktikuar këtë sport për trupin dhe mendjen. Sido që të jetë, një medalje më shumë mund t'u shtohet atyre që janë fituar tashmë është gjithmonë një nxitje dhe nëse është për një ngjarje të veçantë, aq më mirë. Ju mund të përgatiteni me disa nga aplikacionet që mund të gjeni në App Store për rutinat për fillestarët në Yoga. Kur arrin 21 qershori, fitimi i medaljes është i sigurt se do të jetë një fllad.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.