27 display Ekrani i rrufesë u shtua në listën e 'cilësisë së mirë'

Produktet e Apple shtohen në listën e vjetëruar ose të vjetër kur kanë kaluar pesë deri në shtatë vjet që kur ata ndaluan shitjen. TEpple prezantoi këtë Ekran Thunderbolt 27 inç në 2011 dhe nga ai moment asgjë tjetër nuk dihej, ne kurrë nuk kemi parë një model të azhurnuar.

Siç e dimë të gjithë Shtimi i këtyre produkteve në listën e cilësisë së mirë nuk do të thotë që ata të ndalojnë së punuari, larg saj.Simplyshtë thjesht një mënyrë për të thënë që Apple nuk lëshon azhurnime për këtë produkt në këtë moment dhe se ndoshta në rast të një problemi do të duhet të heqim monitorin pasi nuk ofron shërbim zyrtar teknik.

Në qershor 2016 u ndalua zyrtarisht në shitje

Dhe është që ekranet e Apple ndaluan të shiten në verën e vitit 2016 dhe më vonë, ekrani Pro Display XDR arriti me Mac Pro në 2019. Ky monitor i fundit nuk ka asnjë lidhje me modelin e ndërprerë sot nga kompania Cupertino. Në çdo rast, është një produkt tjetër i shtuar në këtë listë të produkteve që nuk marrin mbështetje zyrtare nga firma.

Aktualisht është e panjohur kur Apple do të vendosë të lëshojë një ekran të ri, ajo që është e qartë është se ekranet aktuale nuk janë në dispozicion për të gjithë dhe kjo është logjikisht për shkak të çmimit të tyre. Apple gjithashtu ka përfshirë në këtë listë të vjetëruar dhe të cilësisë së mirë iPad Air origjinal të cilat ishin modelet e para iPad Air të lëshuara në 2013. Më pas, këto modele iPad Air ndaluan të shiteshin në 2016.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.