iMac Pro 27 inç mund të dalë në treg pranverën e ardhshme

IMac Pro modular

El IMac 27 inç është së bashku me Mac Pro të vetmit Mac që kanë mbetur "të gjallë" në Apple Store që montojnë procesorët Intel. Dhe si mund të ndodhë ndryshe, ditët e tyre janë të numëruara. Dhe tjetri që do të bjerë do të jetë iMac.

Sipas thashethemeve të fundit, Apple planifikon të lançojë të renë iMac Pro 27 inç, padyshim me një procesor M1 për të zgjedhur, i cili do të tërheqë iMac-in aktual të të njëjtës madhësi, por me teknologjinë Intel. Kështu “pothuajse” rrethi i Apple Silicon do të jetë mbyllur, duke e lënë Mac Pro si bastionin e fundit të Intel në Apple.

Një e re raportojnë de Shfaq konsulentët e zinxhirit të furnizimit Ai shpjegon me flokë dhe shenja se cili do të jetë Mac-i i ardhshëm që do të shfaqet në treg. Dhe sipas tyre, do të jetë një iMac Pro 27 inç që mund ta shohim në Apple Store pranverën e ardhshme.

Ky raport thotë se Apple do të nisë një iMac Pro 27 inç me ekran miniLED dhe teknologjinë ProMotion gjatë pranverës 2022, së bashku me lançimin (përfundimisht) të funksionit Universal Control të macOS Monterey.

Nëse, në fund, modeli iMac Pro në fjalë ka një ekran miniLED, do të jetë pajisja e tretë e kompanisë që përdor këtë lloj paneli, pas atij të ri. iPad Pro M1 dhe e reja MacBook Pro M1 Pro dhe M1 Max.

Në të njëjtin artikull, përmendet edhe prodhimi i ulët i pritur i syzeve AR të Apple, dhe i pajisjeve të ardhshme të palosshme të kompanisë, projekte ende shumë të gjelbra që nuk do të shfaqen me siguri deri në vitin 2024.

Ajo që është mjaft e qartë është se brenda pak muajsh do të kemi një iMac të ri 27 inç (do të shohim nëse Pro apo jo Pro) me një çip M1 për të zëvendësuar atë aktualin. Ai me të vërtetë është bërë i vjetëruar në krahasim me të gjithë gamën e Mac-ve Silici i mollës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)