Dyqani i parë Apple në Korenë e Jugut do të hapet në 27 Janar

Dhe a është kjo pas shenjës shumëngjyrëshe në të cilën Apple tregoi një "Gëzohem që u njoha", tani dihet zyrtarisht data e hapjes së asaj që do të jetë dyqani i parë në Korenë e Jugut, Të Shtunën e ardhshme, 27 Janar, do të jetë e hapur.

Në parim, gjithçka duhet të ndjekë të njëjtin ritual hapjeje si në pjesën tjetër të botës, klientët mund ta përdorin atë nga gjëja e parë në mëngjes dhe ngritësit e hershëm do të marrin një suvenir në formën e një bluze dhe mbi të gjitha privilegji që të kem shkelur së pari në një dyqan Apple në Korenë e Jugut, një dyqan që ndodhet në territorin e Samsung dhe që në të vërtetë është mjaft afër selisë së tij.

Apple nuk bën asgjë pa menduar dhe në këtë rast dyqani do t'u sigurojë përdoruesve të kompanisë në vend një mundësi të pamposhtur për të krahasuar dhe prekur produktet e dorës së parë pasi të jenë lansuar, kjo është diçka që ata që i kërkojnë gjithmonë do ta vlerësojnë pajisjet e ndërmarrjes së mollës së kafshuar por do të jenë gjithashtu të mira për ata që zakonisht blejnë pajisje Samsung, pasi do të jetë një mënyrë e mirë për të krahasuar midis produkteve para blerjes.

Dyqani do të shtohet në hapjen më të fundit dhe ato që do të vazhdojnë të mbërrijnë këtë vit. Apple e ka marrë shumë seriozisht që të ketë dyqane në të gjitha pjesët e botës dhe megjithëse është e vërtetë që ka shumë në ato që nuk kanë dyqane, ne jemi të sigurt që ata do të vazhdojnë të punojnë për t'i pasur ato. Formati i ri i dyqanit gjithashtu pushon së qeni një vend i thjeshtë për të blerë produkte dhe bëhet një vend për takime, mësime dhe, mbi të gjitha, një harmoni të mirë midis klientëve dhe kompanisë. Të kesh një dyqan Apple afër shtëpisë është më shumë sesa të kesh vetëm një dyqan të thjeshtë ku mund të blesh Mac, iPhone ose iPad ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.