Rreth 30 dyqane të tjera do të mbyllen për shkak të koronavirusit

Hapja e një dyqani të ri Apple në Toronto

Apple do të mbyllë këtë javë rreth 30 dyqane të tjera në Shtetet e Bashkuara për problemet që po shkakton pandemia e koronavirusit që prek vendin. Deri më sot, numri i të infektuarve vazhdon të rritet dhe tejkalon shumë të gjitha parashikimet. Ata që mendojnë se normalja e re tashmë është këtu duhet gjithashtu të kujtohet se virusi është ende atje dhe kjo është arsyeja pse të gjitha masat paraprake janë të pakta.

Pothuajse 80 dyqane u mbyllën përsëri për shkak të COVID-19

Mbyllja e këtyre dyqaneve të reja do të thotë se numri i përgjithshëm i dyqaneve të mbyllura për shkak të krizës shëndetësore që po godet vendin,scienda deri në 77 në të gjithë vendin. Kjo shifër mund të vazhdojë të rritet me kalimin e orëve dhe është se Apple nuk dëshiron probleme në lidhje me pandeminë COVID-19 dhe nëse zgjidhja është mbyllja e dyqaneve, zyrave dhe të tjerëve, ato do të duan. Deklaratat e Apple për CNBC janë të qarta:

Për shkak të kushteve aktuale COVID-19 në zona të ndryshme ku operojmë, ne po mbyllim dyqanet në ato rajone. Ne gjithmonë i marrim këto vendime me shumë kujdes dhe duke parë të gjitha variantet e situatës që po përjetojmë në mënyrë që ekipi dhe përdoruesit tanë të kenë dyqanet e hapura sa më shpejt të jetë e mundur.

Në këtë kaos dyqanet që po mbyllen këtë javë janë të vendosura në disa vende në vend: Alabama, California, Idaho, Georgia dhe Nevada dhe më shumë shtete. Kompania njofton se faqja në internet është akoma funksionale për të zgjidhur probleme të një lloji dhe incidentesh, gjithashtu duhet të kihet parasysh se vendi ka rreth 271 dyqane të shpërndara në të gjithë territorin. Natyrisht, ndërsa dyqanet janë të mbyllura, mundësitë e afrimit të tyre personalisht zvogëlohen, kështu që ne do të shohim se si tema përparon.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.