4 çmime të reja për Ted Lasso nga Shoqata e Kritikëve të Hollivudit

Ted lasso

Kur Apple mendoi të krijojë një seri për personazhin Ted Lasso nga reklamat e NBC, ata me siguri nuk parashikuan suksesin dërrmues që seria ka pasur, të paktën sezonin e parë, një sezon të parë që ka fituar një numër të madh çmimesh, në praktikisht të gjitha nominimet që ai ka marrë.

Sapo të dalë sezoni i dytë, çmimet për këtë seri vazhdojnë të vijnë. Këtë herë janë çmimet e Shoqatës së Kritikëve të Hollivudit. Ky konkurs ka shtuar 4 çmime të reja në raftet e Apple TV +.

4 çmimet që seria Ted Lasso ka fituar korrespondojnë me kategoritë e mëposhtme.

  • Seriali më i mirë i transmetimit, komedi - "Ted Lasso"
  • Aktori më i mirë në një serial transmetues, komedi - Jason Sudeikis - "Ted Lasso"
  • Aktori më i mirë në rol dytësor në një seri komedi - Komedi - Brett Goldstein - "Ted Lasso"
  • Aktorja më e mirë në rol dytësor në një seri komedi - komedi - Hannah Waddingham - "Ted Lasso"

Por, Ted Lasso nuk ka qenë seriali i vetëm që është nderuar nga Shoqata e Kritikëve të Hollivudit, që Rupert Grint gjithashtu mori çmimin për aktorin më të mirë mbështetës në serinë dramë të Apple TV +shërbyes.

Muajin e kaluar, Apple mblodhi 35 nominime për Çmimin Primetime Emmy, përfshirë 20 nominime historike për "Ted Lasso", i cili theu rekordet duke u bërë seriali më i nominuar i komedisë këtë vit, dhe seria më e nominuar e komedisë fillestare të historisë.

Sezoni i dytë tani është në dispozicion, ndjekësit e këtij seriali fantastik do të duhet të vendosen për një sezon tjetër, një sezon që do të jetë i fundit, përveç nëse Apple vendos një kamion iMoney para shtëpisë tuaj siç thuhet në një ton humoristik, në një intervistë disa muaj më parë.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.