Shfaqjet TrendForce Rritja e Transportit në MacBook

 

MacBook pro-macbook air-2015-benchmark-new-0

Ne sinqerisht duhet ta bëjmë të qartë se kjo nuk është një kohë e mirë për laptopët dhe aq më tepër duke pasur parasysh se tregu për smartphone dhe tabletë po hap shumë mundësi për përdoruesit "të mos afrohen një laptop ose të afrohen sa më pak të jetë e mundur". Përkundër këtyre opsioneve që kemi sot në pajisjet mobile për të mbajtur të azhurnuar postën, rrjetet sociale dhe madje disa punë, MacBooks dhe laptopë të tjerë ato janë akoma thelbësore për shumë detyra jashtë zyrës.

Një nga të dhënat që zbulon shitjet e kompjuterëve Apple ka të bëjë me konferencën e rezultateve financiare të kompanisë, por në atë rast shtohen shitjet totale dhe jo ato të një modeli specifik laptop, me këtë dua të them që iMac, Mac Pro, Mac mini gjithashtu i shton ato dhe në këtë rast studimi i dërgesave të kryera nga TrendForce flet vetem per laptopet.

shitjet-makbook-2014-2016

Siç mund ta shohim në tabelën më lart, dërgesat e MacBook rriten 10% në krahasim me laptopët e tjerë dhe kjo në një kohë kur ky treg nuk po kalon momentin e tij më të mirë, pasi është interesant për djemtë nga Cupertino. Studimi mat dërgesat, por ne kemi qenë duke komentuar këtë rritje të shitjeve krahasuar me kompjuterat konkurrues për disa kohë në internet.

Sidoqoftë Laptopët HP dhe Lenovo ende kryesojnë në këtë renditje. Me siguri në Apple ata shpresojnë të përmirësojnë ato shifra të shitjeve në këtë vit 2016 që duket si ndryshime interesante në Mac dhe në vetë sistemin operativ. Ne do të shohim se si evoluon viti për këta Mac dhe pjesën tjetër të gamës, duke marrë parasysh që ndryshimet e rëndësishme ndryshojnë ata janë afër arritjes.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.