Një MacBook i thyer, Prince na lë, ankand i një darke me Tim Cook, vdekja e një punëtori të Apple dhe shumë më tepër. Më e mira e javës në SoydeMac

soydemac1v2

Përshëndetje miq, pasi çdo të diel mbërrijmë me përmbledhjen tonë të lajmeve që lidhen me botën e mollës së kafshuar dhe sigurisht, me Mac-in tonë të dashur.Por para se të fillojmë duam të urojmë të gjitha nënat e botës që në një ditë si sot po vlerësohen se janë ato që janë, nënat tona! Urime!

Tani e bëjmë, fillojmë me përpilimin e lajmeve të reja javore të Soy de Mac, kështu që vazhdoni të lexoni sepse sot flasim për shumë gjëra që mund të mos keni qenë në gjendje të takoheni gjatë javës.

makbook-12-radiale

Ne fillojmë përpilimin duke kujtuar artikullin ku një i paskrupullt Unë prerë një MacBook me një radialeHat. Cila punë e përditshme… Ndërsa shumë prej nesh dëshirojnë të blejnë një nga MacBook-et e reja, përdoruesit e tjerë janë të përkushtuar për të eksperimentuar me prerje radiale në to. E vërteta është se videot e këtij lloji në të cilat pajisjet shkatërrohen ekzistojnë për një kohë të gjatë në rrjet dhe nuk është diçka e re për askënd, por mund të habisë shumë se si është e mundur të shpenzosh një shumë të tillë parash në një nga këto MacBook i çmuar për ta bërë atë të padobishëm pa e hequr mezi nga kutia.

Princ-përpilimi-itunes

Këtë vit ata nuk po braktisin figura të rëndësishme të muzikës. Në fillim të vitit ishte David Bowie dhe disa ditë më parë ai që u bashkua me listën ishte Prince në 57 vjeç. Ndryshe nga David Bowie i cili vdiq nga kanceri, shkaqet e vdekjes së Princit duket se ka lidhje me drogën që nga gjashtë ditë para vdekjes së tij ai u trajtua për një mbidozë. Apple ka dedikuar një zonë në dyqanin e saj të muzikës në të cilën ai ka përpiluar të gjitha veprat e artistit. 

darkë bamirësie-me-gatuaj-tim

Ashtu si në vitet e mëparshme, CEO i Apple Tim Cook është bindur të kontribuojë me vetëmohim të një bamirësie dhe ofrojnë në ankand një darkë me ofertuesin më të lartë për të gjithë. Por fituesi i ankandit, jo vetëm që do të ketë mundësinë të darkojë me Tim Cook, por edhe do të merrni një hyrje për fjalën kryesore që Apple Ajo planifikon të festojë: atë të qershorit që korrespondon me WWDC 2016 ose prezantimin e iPhone 7 të ri në shtator të këtij viti.

orën e mollës 2

Një nga gjërat që u mësua këtë javë ishte se Apple Watch tjetër Mund të ketë lidhje pa pasur nevojë për iPhone dhe kjo është për shkak se Apple u ka kërkuar zhvilluesve që të gjitha aplikacionet për Apple Watch të jenë vendase në 1 Qershor.

'The Wall Street Journal' citojmë në artikullin e tij që kemi vendosur në fund të artikullit, se Apple po punon për integrimin e lidhja e rrjetit celular, dhe a procesor më i shpejtë në gjeneratën e ardhshme të Apple Watch.

Apple-Q2 2016-Financiar-0

Apple njoftoi këtë javë rezultatet financiare për tremujorin e dytë fiskal (tremujori i parë kalendarik) i vitit 2016. Këto rezultate dhanë të dhëna për të ardhurat për vlerën e 50,6 një miliard dollarë me një fitim tremujor neto prej 10.5 miliardë lekë, ose çfarë është e njëjtë, me 1.90 dollarë për aksionin e holluar. Nëse e themi në perspektivë, Apple ka pësuar një ngadalësim të qartë, pasi që në të njëjtin tremujor të vitit 2015, ajo fitoi një të ardhur prej 58 miliardë dollarësh me një fitim neto prej 13.6 miliardë dollarësh, ose 2,33 dollarë për aksionin e holluar.

logoja e mollës së mollës

Dhe kemi ardhur në një lajm tragjik në Apple Campus dhe është që këtë javë një person ka vdekur në Apple Campus në Cupertino. Deri më tani nuk ka shumë detaje të ngjarjes dhe është logjike që Nga respekti për të afërmit ose miqtë e ngushtë të personit të vdekur. Ajo që është e qartë është vendi ku ky person u gjet i vdekur, dhe ishte në sallën e konferencave që Apple ka brenda ndërtesës në Cupertino.

osx-el-kapiteni

Më në fund ju themi se Apple tashmë ka lëshuar OS X El Capitan 3 beta 10.11.5 për zhvilluesit. Me këtë rast, ashtu si në versionin e mëparshëm, Apple lë në duart e zhvilluesve një version të përmirësuar për sa i përket funksionalitetit dhe me korrigjimin e gabimeve në krahasim me versionin e mëparshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.