5 aplikacionet më të mira për të parë video në iPad

Duke përfituar nga fakti që shumë prej nesh bëjnë pushime në muajin gusht, nga Applelised ne duam të ju lëmë disa nga më të mirat lojtarët de video para iPad që më bindin. I madh qëndrueshmëri de su bateri, cilësi e tij ekran dhe rehati në transport, të bën të jesh a i madh aleat për viajero dhe për ata që shijojnë pushimin veror. Tren, avion ose makinë, pa marrë parasysh se çfarë duhet, iPad do ta bëjë udhëtimin më të shkurtër (të paktën brenda) 10 horas, sa kohë e juaja bateri) Këtu është një përzgjedhje e 5 apps kush zhvillohet më mirë duke luajtur videos:

AcePlayer

Lojtar i shkëlqyeshëm që mbështet i madh de Formatet, megjithëse ai ka probleme me tingull AC3, ajo gjithashtu ka karakteristika interesante. Sidomos në mbështetjen për të dhëna LSI, SRT, titra ssa, titra txt dhe ne mund të shfletojmë internetin për të parë video Online ose lidheni me server multimedial që kemi në shtëpi përmes i kuq WiFi. Ka pajtueshmëri me shërbime FTP / SAMBA dhe me mundësinë e shkarkimit ose transmetimit të përmbajtjes multimediale UPnP / DLNA, e bëjnë atë një të mirë ndërmjetësues. ajo është e falas dhe këtu mund ta shkarkoni:

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

AVPlayer HD

Luaj të gjitha llojet e formateve pa problem, me cilësi që arrin 1080p, është një nga më të mirat të listës. Ka dy format e koha me tonë PC / Mac, përmes kabëll usb dhe përmes WiFi. Por ka një mangësi krahasuar me lojtarin e mëparshëm, UPnP / DLNA jo gjithçka shkon normalisht ashtu siç duhet që të jemi në gjendje të shijojmë filmat tanë. Ato mund të përdoren sasia e gjesteve me gishta për të ndryshuar shpejtësinë e riprodhimit, për të ndryshuar formatin e ekranit, etj. Gjithashtu nuk jep mundësi të konfiguroni gjestet tona. Kostoja 2,69 € por ia vlen nëse ju pëlqen ajo që ofron, ta shkarkoni këtu.

AVPlayerHD (Lidhja e AppStore)
AVPlayerHD2,99 €

Lojtar GP

Ky aplikacion është gjithashtu nga i paguar, por si ai i mëparshmi është gjithashtu një mundësi për t'u marrë parasysh. Me këtë aplikacion për shikimin e videove, ne mundemi Luaj ndonjë Tipo de video përmes teje iPad, pa marrë parasysh se në cilin format është. Ju do të jeni në gjendje të trajtoni skedarët e mbështetur zyrtarisht, gjithashtu do të kënaqeni duke parë video deri në 720p ne dosje MKViPad. Gjithashtu lejon të shohim rryma de video në vendosjen e internetit gplayer: // para URL en ekspeditë gjuetine. Ne anen tjeter Ka probleme në luajtjen e videos 1080p, por në 720p funksionon mirë. sinkronizimi përmes WiFi shkon shumë mirë në krahasim me të tjerët. Mund ta shkarkoni këtu për 2,69 €.

GPlayer - video player (lidhja e AppStore)
GPlayer - riprodhues video2,99 €

PlayerXtreme

Luaj videot në formatet më të njohura dhe të të tjerëve që nuk janë ashtu. app es falas por me micropayments për të zhbllokuar të gjitha tiparet e tij si mbështetja për titra SRT y duke luajtur video bashkangjitur në një email, ndër të tjera. Të tijat organizatori i videos është shumë praktik gjithashtu, me miniatura për t'i njohur më mirë. Organizimi i skedarëve tuaj mediatik është shumë i lehtë. Është i pajtueshëm me SMB, UPNP dhe WiFi. Një tipar që më pëlqen mjaft është se ajo ka aftësinë për të rritur volumin deri në 12 herë më shumë se tingulli origjinal. Mund ta shkarkoni këtu

PlayerXtreme Player (Lidhja e AppStore)
PlayerXtreme Playerfalas

VLC

El mejor lojtar për mushama është gjithashtu në dispozicion për iPad dhe mund të themi pa frikë se është gjithashtu riprodhuesi më i mirë i videove në të vërtetë Falë turmë de të dhëna shumohen, për të saj ndërfaqe i thjeshtë y i pastër, ndërveprimi që keni me shërbimet Dropbox o Google Drive dhe një nga më të mirët, siç është të qenit në gjendje të hyni në një rrjet lokal, e bën atë luajtësin më të mirë dhe të plotë të videos që është. Nëse ju ka pëlqyer, ne ju lëmë lidhjen këtu për ta shkarkuar

VLC për celular (Lidhja e AppStore)
VLC për celularfalas

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.