5 lojërat më të mira për Mac të vitit 2019

Final Fantasy si një nga lojërat më të mira Mac të vitit 2019

Edhe pse ky 2019 ka qenë viti i Arcade Apple, Ne nuk mund të harrojmë lojërat që ekzistojnë vetëm dhe ekskluzivisht për t'u shijuar në kompjuter. Në këtë rast për Mac-të tanë të dashur.Nëse keni qenë shumë i mirë, tani mund të jeni duke shijuar ndonjë nga Mac-et që Apple ka për shitje dhe doni një lojë që tregon potencialin e plotë të kompjuterit tuaj. Në këtë listë ju sjellim ato që mendojmë se janë 5 lojërat më të mira të këtij viti.

Kanë mbetur pak që viti të mbarojë dhe në datat që jemi, Santa Claus mund të jetë sjellë me ju dhe ju ka lënë një Mac si dhuratë. Nëse është kështu, urime, na tregoni se cili model dhe natyrisht na tregoni se cilën nga këto lojëra që përmendim më poshtë do të provoni ose keni provuar.

Top 5 Lojërat më të mira për Mac Pavarësisht Apple Arcade

Ne fillojmë me një bast të sigurt. Një nga ato lojëra që janë gjithmonë në listat e lojërave më të mira. Imazhi që hap këtë artikull i përket dhe ju mund të shihni se çfarë cilësie detajesh. Ne po flasim për asgjë më shumë dhe asgjë më pak se

 • Final Fantasy XIV: Shadowbringers:

Në këtë shtrirje, rolet ndryshohen dhe lojtari bëhet një luftëtar i errësirësd Me cilësinë e historisë dhe cilësinë e grafikëve, me skenarë të dizajnuar shumë mirë dhe gjithashtu që keni dy klasa të reja argëtimi, është një përvojë që nuk duhet humbur.

 • Lufta totale: Tre mbretëri:

Beenshtë përcaktuar si një nga lojërat pothuajse perfekte të strategjisë. Historia përqendrohet në shekullin e dytë në Kinë, por pa braktisur taktikat klasike dhe politikën tradicionale të Lufta totale. Edhe pse gjithmonë mund të zgjidhni të luani me gjeneralët praktikisht të pambrojtur. Këtu taktikat nuk janë aq të rëndësishme.

Nëse ju pëlqejnë lojërat strategjike, nuk duhet ta humbisni këtë lojë klasike dhe të detyrueshme. Përveç kësaj, ky version i tretë është gjëja më e afërt me një gjithçka në një që kemi parë në një lojë Total War deri më sot.

 • Qiej pa diell:

Qielli pa diell është pjesë e 5 lojërave më të mira, për ne

A mund ta imagjinoni të lundroni nëpër hapësirë ​​në një lokomotivë ku trupi gjithmonë prishet, ju mezi keni karburant, komisioni është i pakët dhe është një lojë me role, pothuajse gjithmonë, Çfarëdo vendimi që të merrni, ai mund të çojë në vdekje. Një nga ato lojëra që do të bëjë që procesori i Mac-ut tuaj të shtrydhet në maksimum për shkak të cilësisë së grafikëve të tij.

 • Borderlands 3

Mirë, është një nga ato lojërat e diskutueshme, të cilat mund të mos jenë në këtë listë. Sidoqoftë, çfarë do të bëhej me ne nëse nuk do të ishim në gjendje të përmendnim Borderlands 3, në këtë listë të 5 lojërave më të mira.

Kjo lojë është e mbushur me të gjitha llojet e armëve dhe ju çon në vende të ndryshme dhe mbresëlënëse, madje mund të shkoni në hapësirë. Përveç kësaj, truket janë gjithmonë të pranishme dhe këtë herë ka katër klasa të reja.

 • Bastards të pavlefshëm

Në këtë lojë misioni juaj do të jetë të plaçkitni anijet e braktisura për të marrë furnizime. Me një aspekt që na kujton shumë BioShock dhe System Shock 2, duke përdorur një estetikë shumë komike, do të duhet të dërgoni ekuipazhin në një vend të sigurt së bashku me dispozitat.

Shpresojmë të kënaqeni me ndonjë nga këto lojëra që ne propozojmë për Mac-in tuaj të ri.Por kujdes, nëse Santa Claus nuk ka qenë aq bujar sa të të dhurojë një kompjuter të ri, kjo nuk do të thotë që këtë Krishtlindje të mund të kalosh ca kohë shumë argëtuese me dikë nga lojëra që ne kemi propozuar.

Sigurisht që ka edhe shumë të tjera, por ne kemi dashur të bëjmë një listë të shkurtër dhe të lehtë për tu tretur në këtë kohë, me ato që ne besojmë se mund të jenë 5 më të mirat. Ne do të dëshironim të dinim nëse e ndani këtë listë me ne ose, përkundrazi, do të shtonit ose hiqnit një. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.