500 milion përdorues aktivë në Telegram

Telegram MacOS

Aplikacioni për Telegram vijon thyerja e rekordit të përdoruesve aktivë Dhe këto ditë duket se ka zënë një trazirë të madhe me "çështjet e privatësisë" që po përjetojnë përdoruesit e aplikacioneve të tjera të mesazheve. Nuk është se ato janë probleme si të tilla, thjesht se rregullat në lidhje me privatësinë kanë ndryshuar dhe kjo do të ishte e bezdisshme për përdoruesit, kështu që ata po kërkojnë alternativa dhe si gjithmonë ka Telegram për ta.

Në këtë rast, aplikacioni i mesazheve që shumë përdorues të soydemac.com kanë përdorur për një kohë të gjatë dhe për të cilin kemi një grup të përbashkët me miqtë e actualityiphone.com është Telegram, ju mund të bashkoheni në grup falas dhe plotësisht falas direkt nga kjo lidhje ftese, Mos prit më shumë.

Telegram arrin 500 milion përdorues aktivë

Vetë aplikacioni u dërgoi lajmet përdoruesve të saj dhe gjithashtu shtoi se gjatë 72 orëve të fundit më shumë se 25 milion përdorues vendosën të zhyten dhe të përdorin Telegram.

Faleminderit! Këto momente historike u bënë realitet nga përdoruesit si ju që ftuan miqtë e tyre në Telegram. Nëse keni kontakte që i janë bashkuar Telegram ditët e fundit, mund t'i mirëpritni duke përdorur disa nga veçoritë unike të Telegram, të tilla si afishe të animuara ose një mesazh video.

Ne jemi të kënaqur që alternativat për aplikacionet e zakonshme shfaqen dhe janë të suksesshme, në rastin e Telegram shumë përdorues e përdorin atë për mundësitë e tij të përdorimit dhe kjo është, ofron një aplikacion për përdoruesit e Mac, iPhone, Android dhe sigurisht të PC-ve. Mund ta përdorni Telegramin nga kudo dhe kjo së bashku me avantazhet e tjera është padyshim një nga pikat e forta të aplikacionit të mesazheve. Një aplikacion që është akoma thjesht një aplikacion për të dërguar mesazhe, por që shton mundësi për ata që duan të "kallajisin" pak më shumë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.