511 Dyqanet e Apple në të gjithë botën janë hapur më në fund pas 17 muajsh mbylljesh të përhershme

Më në fund këtë javë Apple mund të mburret se ka të gjitha Dyqanet e saj në botë të hapura. 511 Dyqanet fizike të kompanisë janë të hapura për publikun. Për shkak të pandemisë së lumtur, kjo nuk kishte ndodhur për 17 muaj.

Lajm i shkëlqyeshëm, pa dyshim. Dhe jo për shkak të Apple, sepse ajo ka qenë në gjendje të rezistojë pa shumë probleme me dyqanet e mbyllura për kaq shumë kohë, falë shitjeve në internet. Por për të gjithë ne, pasi kjo do të thotë që pak nga pak po fitojmë luftën kundër të mallkuarve Covid-19. Bravo

pas Muaj 17 i mbylljeve me ndërprerje në dyqanet e ndryshme të Apple të shpërndara në të gjithë planetin, 15 qershor 2021 është shënuar në historinë e kompanisë si dita e parë që të gjitha 511 dyqanet e Apple janë të hapura për publikun njëkohësisht.

Dyqanet 511 Apple janë në një masë më të madhe ose më të vogël aktiv Rreth botës. Në varësi të vendit, shumë ofrojnë blerje të drejtpërdrejta në dyqane pa takim dhe të tjerët hapen vetëm për marrjen e porosive në internet, bazuar në një kontroll të martës në mëngjes të secilit vend të dyqanit në faqen e internetit të Apple.

Kjo nuk kishte ndodhur që atëherë Janar 4 e 2020. Atë ditë Apple Dyqanet filluan të mbyllen në disa zona për shkak të pandemisë. Dhe ndërsa virusi u përhap në pjesë të ndryshme të planetit, dyqanet po mbylleshin.

Në varësi të mënyrës se si evoluon transmetimi i virusit në secilin vend, dyqanet do të hapen sërish, për t'u mbyllur më vonë kur nivelet e infeksionit të rriten. Kishte dyqane që ishin mbyllur dhe rihapur deri në katër herë në 17 muajt e fundit.

Më në fund, Apple tani mund të konfirmojë se i ka funksionuar të gjitha dyqanet e saj fizike. Edhe një shenjë se pak nga pak po kthehemi në një normalitet të caktuar, të paktën në ato vende ku procesi i vaksinimi eshte shume e avancuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.