7 miliardë njerëz, një lojë e re mister për Mac

Lojëra me mister ne kemi disa në Mac App Store dhe në këtë rast jemi para një të re që zbarkoi në fund të gushtit të kaluar, 7 miliardë njerëz. Isshtë një lojë zbavitëse që na lejon të përdorim njerëzit që janë brenda një kompjuteri për të zgjidhur një seri enigmash.

Me 7 miliardë njerëz, përdoruesit do t'i duhet të mprehin zgjuarsinë e tyre dhe të zgjidhin lojëra të ndryshme nga një kompjuter paralel. Kjo është një lojë që vjen pas lojës fituese të çmimeve, Machine Resources Human, por kësaj here me shumë më tepër njerëz brenda.

Ky version i ri i lojës ne do të kemi shumë më tepër enigma për të kaluar një kohë argëtuese para Mac-së tonë, shtuar më shumë se 60 nivele të enigmave programuese dhe në këtë rast, vetë zhvilluesi na tregon se është rritur me 77,777778% krahasuar me versionin e mëparshëm të Makinës së Burimeve Njerëzore, kështu që do të jetë shumë më argëtues.

Versioni i ri i lojës vjen siç e përmendëm edhe më parë nga dora e krijuesve të Makinës së Burimeve Njerëzore, Little Inferno dhe World of Goo, kështu që argëtimi dhe cilësia në grafikë është e garantuar. Në këtë version të ri mundësia për të kërkoni një aluzion ose kaloni një detyrë, e cila siguron që të kemi edhe pak shanse kur mbërthehemi në një enigmë. Në dispozicion në anglisht, frëngjisht, gjermanisht, holandisht, spanjisht, japonez, portugez brazilian, italisht, kinezisht tradicionale dhe ruse. Loja është vlerësuar për moshat 9 vjeç e lart dhe është me madhësi 151.8 MB.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.