A mund ta imagjinoni oborrin e një drejtuesi të Apple?

Kompania shumëkombëshe amerikane Apple, punon si drejtor në ndarjen e sistemet mobile Jeff Dauber, i cili bëhet një koleksionist i zjarrtë i arti

Nje nga Blerjet e tij të fundit kanë të bëjnë me kopshtin e pasëm të shtëpisë së tij, të projektuar nga arkitekti i njohur Thom Faulders, i famshëm për punët e panumërta të kryera nga bota me kompaninë e tij Faulder Studio, dhe i cili i dha patios një magjepsje të veçantë tre-dimensionale, duke e bërë kështu në vendin e preferuar nga ekzekutivi i kompania e mollëvepër për pushimin tuaj.

Një nga arsyet kryesore që Faulder zgjodhi modelin ishte sepse ai dëshironte që çdo mysafir të goditej nga ndjenja e marramendjes së shkaktuar nga modeli, rregullimi i së cilës krijon një iluzion optik të lëvizjes që maksimizon hapësirën.

Ai që zë vetëm një post të lartë ose mban një titull nuk është më i madhi, por ai që e bën jetën më të mirë dhe më të dobishme, mbledhësi i zjarrtë i artit duket se e vë në dukje dhe demonstron. art.

Arkitekti Faulders e projektoi qëllimisht këtë projekt sepse e dinte që në atë ide ishte forca që tërheq shkasin për të arritur efektin e zhytjes. Ai përdori një program 3D.

Shihni vetë ... Si mendoni?:

Apple Backyard Backyard

Oborri ekzekutiv Apple

Përmes | Unë kam një Mac


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.