Tremujori fiskal, përçueshmëria e kockave AirPods dhe më shumë. Më e mira e javës jam nga Mac

Unë jam nga mac

Muaji gusht arriti dhe bashkë me të edhe pushimet për shumë prej jush dhe kthimi në punë për shumë të tjerë. Në çdo rast, kjo javë e parë e muajit gusht që është në proces fillon lëvizur me Njoftimi zyrtar nga Apple për vonesën në lançimin e iPhone 12. Një lajm që konfirmohet pas disa thashethemeve dhe analistët më me përvojë kanë përsëritur për disa javë, në çdo rast ky lajm është një nga shumë që kemi pasur nga bota Apple në javën e fundit të korrikut, le të shkojmë me çfarë paraqitur në Unë jam nga Mac.

Baza e Hënës Jamestown

Ne nuk mund të fillojmë pa kujtuar rimorkio e sezonit dy të serisë "Për të gjithë njerëzimin" lëshuar nga Apple. Ky sezon i dytë është gati por për momentin nuk kemi një datë të konfirmuar për premierën e episodit të parë. E presim me padurim.

Ne vazhdojmë me thashethemet rreth AirPods me teknologji të përcjelljes së kockave që u shfaq këtë javë. A është e mundur që kjo teknologji të implementohet në AirPods të firmës? Mund të duket e çuditshme por me Apple nuk mund të përjashtojmë asgjë.

LG UltraFine 5k

Një tjetër nga lajmet e shquara të kësaj jave ka qenë mos disponueshmëria në disa dyqane të firmës Cupertino të monitorit LG UltraFine 5K. Kjo çoi në besimin se Ne mund të përballemi me një rinovim të këtij monitori spektakolar me rezolucion 5k, por nuk ka më lajme për këtë.

Për të përfunduar nuk mund të harrojmë të mirat rezultatet e marra nga Apple në këtë tremujor fiskal të kompanisë. Mac dhe iPad panë një rritje të shitjeve siç thonë ata falë telepunimit të mijëra njerëzve në të gjithë botën dhe sa i përket iPhone, duket se modeli SE kursente shitje në një të katërtën që zakonisht nuk është një nga më të fortat për kompaninë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.