Albumi i ri i Kanye West transmetuar ekskluzivisht nga Apple Music që do të dalë në treg më 6 gusht

Kanye West i kërkon Tidal dhe Apple Music të arrijnë një marrëveshje

Javën e kaluar këngëtari Kanye West prezantoi në stadiumin Mercedes Benz në Atlanta albumin e tij të ri të quajtur Donda, një album që në teori tashmë duhet të dalë në treg, por për arsye që askush nuk i di, nuk do ta bëjë këtë deri në 6 të ardhshmet e Gusht

Kjo ngjarje, e cila filloi 110 minuta me vonesë, u transmetua drejtpërdrejt dhe ekskluzivisht përmes Apple Music, një ngjarje që sipas TMZ kishte një audiencë prej 3,3 milion njerëz drejtpërdrejt, duke thyer të gjitha rekordet e mëparshme për këtë platformë pasi përfaqëson më shumë se dyfishin e rekordit të saj të mëparshëm.

Pas ngjarjes së promovimit të drejtpërdrejtë për albumin e XNUMX-të të Kanye, fansat kanë pritur për publikimin e këtij albumi të ri. Që nga data, Kanye ka heshtur në rrjetet sociale, gjë që bëri që Twitter të përmbytej me një numër të madh memesh që u përpoqën të gjenin arsyen e vonesës së nisjes.

Për momentin nuk e dimë nëse Kanye West fillimisht do ta ofrojë këtë album të ri përmes Apple Music ekskluzivisht. Ish-basketbollisti Justin LaBoy thotë se Kanye dëshiron të ofrojë cilësinë më të lartë të mundshme dhe aktualisht është duke miksuar dhe masterizuar albumin e ri.

Ai gjithashtu thekson se ka të ngjarë që ky album i ri të mos dalë në treg ekskluzivisht në Apple Music, por që nga 6 gushti, ai do të jetë i disponueshëm në të gjitha platformat muzikore streaming. Kjo e fundit ka më shumë kuptim pasi që as Apple as Kanye nuk kanë njoftuar se ekziston një marrëveshje ekskluziviteti.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.