Alexander Siddig zgjeron kastin e rindezjes së Shantaram në maj

Alexander Siddig në serialin Apple TV + Shantaram

Seria e re Shantaram tashmë është një njohje e vjetër në Apple TV +. Ka qenë ndër objektivat e tij tash e një kohë. Sidoqoftë, deri tani prodhimi filloi të rifillojë pas një pauze në shkurt të vitit të kaluar. Tani ndodh kështu që gjërat po shkojnë nga forca në forcë dhe duket se ato nuk kanë më një ingranazh të kundërt. Prodhimi i serialit po shkon nga forca në forcë, e cila do të interpretojë Alexander Siddig, aktor i cili është shfaqur ndër të tjerët në Game of Thrones.

Sipas gazetës Afati i fundit  Aleksandër Siddig do të shoqërojë Charlie Hunnam si protagonistë të serisë së re Apple TV + që do të ketë titullin, Shantaram, i njëjti me librin në të cilin është bazuar i shkruar nga Gregory David Roberts dhe i cili përshkruhet si një eksplorim i dashurisë, faljes dhe guximit në rrugën e gjatë drejt shpengimit. Shantaram tregon historinë e Lin (Hunnam), një burrë që po ikte nga një burg Australian që kërkon të humbasë në qytetin e Bombaj. I izoluar nga familja dhe miqtë nga distanca dhe fati, ai gjen një jetë të re në lagjet e varfëra, baret dhe botën e nëndheshme të Indisë. Siddig do të interpretojë Khader Khan, mbretin e nderuar të botës së krimit të Bombaj, i cili vepron si babai zëvendësues i Linit.

Shkruar dhe prodhuar nga Steven Lightfoot, i cili shërben edhe si spiker. Richard Sharkey, Bharat Nalluri, do të drejtojë gjashtë episode, Steve Golin, Nicole Clemens, Andrea Barron, Justin Kurzel dhe Eric Singer gjithashtu bashkëpunojnë në prodhimin e serialit.

Seriali, i cili më parë xhiroi dy episode para se të ndalonte xhirimet në fund të shkurtit 2020, logjikisht për shkak të çështjeve të pandemisë, po përgatitet të rifillojë prodhimin në maj në 10 episodet e mbetura, pra prej një totali prej 12 episode me të cilat do të konsistojë sezoni i parë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.