Angela Ahrendts bashkohet me bordin e drejtorëve të Airbnb

Disa ditë pasi u largua nga Apple, e ardhmja e Angela Ahrendts ishte disi e pasigurt për shumicën e mediave dhe njerëzve jashtë mjedisit të saj më të afërt. Evenshtë madje e mundur që ata që janë më afër ekzekutivit nuk dinin për idenë e Ahrendts pasi ai konfirmoi zyrtarisht largimin e tij nga kompania Cupertino, tani në disa deklaratat për zinxhirin CNN menaxheri i Airbnb zyrtarisht konfirmoi hyrjen e Ahrendts në bordin e drejtorëve të kompanisë.

Possibleshtë e mundur që jo shumë detaje të kësaj nënshkrimi janë të njohura për firmën Airbnb, por në çdo rast është e zakonshme me drejtuesit e lartë të cilët vetëm na informojnë për hyrjen e tyre në kompani dhe nuk tregojnë detaje më specifike. Siç e dimë tashmë të gjithë Airbnb ofron strehim në shtëpi private në të gjithë botën Falë rrjetit të saj të përdoruesve dhe ne nuk jemi shumë të qartë në atë detyrë që mund të ndihmojë Ahrendts, por sigurisht që e bën mirë.

Në Apple pranë jush Dreidre O'Brien mori shkopin nga Ahrendts

Kreu aktual i dyqaneve të kompanisë Dreidre O'Brien ishte i pranishëm në prezantimin e Dyqanit të Bibliotekës Carnegie në Uashington, së bashku me CEO i Apple Tim Cook dhe kryetari i bashkisë së qytetit. Në fund të fundit, boshllëku i lënë nga Ahrendts u plotësua menjëherë nga O'Brien.

Vetë Tim Cook hodhi mbështetjen e tij dhe fjalët shumë të mira për Angela Ahrendts në kohën kur bëri zyrtare largimin nga Apple, duke shpjeguar se përtej punës së mirë që bëri në kompani, ai ishte një person i shkëlqyeshëm. Ai gjithashtu i uroi atij fat në projektet e tij të ardhshme dhe tani një nga këto projekte kalon përmes Airbnb siç mund ta lexojmë mirë në CNN. Jo me shume se ju uroj fat në projektin tuaj të ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.