Apple mbetet e shqetësuar me COVID-19

Apple Park

Apple kishte planifikuar që shkurtin e ardhshëm punonjësit të cilët janë duke punuar nga larg në shtëpi ata do të kthehen në punët e tyre përkatëse në zyrat e kompanisë. Epo, dje këta punëtorë kanë marrë lajmin se për momentin vazhdojnë punën nga shtëpia.

Dhe gjithashtu Apple ka filluar gjithashtu cerrar përsëri disa nga dyqanet e saj Apple të Amerikës së Veriut. Dy lajme të këqija që tregojnë se COVID-19 është larg të qenit i tejkaluar në SHBA apo në pjesën tjetër të planetit. Padyshim dy lajme të këqija, për atë që do të thotë.

Nëntorin e kaluar, punonjësit e Apple që po largoheshin nga shtëpia për shkak të pandemisë së lumtur COVID-19, morën një letër nga kompania që i këshillonte se do të fillonin të ktheheshin në punët e tyre ballë për ballë që nga data 1 për muajin shkurt i 2022.

Ishte sigurisht një lajm i mirë. Do të thoshte se pak nga pak po i kthehej normalitetit dhe virusi i lumtur tashmë ishte i kontrolluar dhe i kapërcyer, kryesisht për shkak të vaksinimit masiv të popullatës.

Epo dje këta punonjës morën sërish një letër. “Ku thashë them, them Diego” mund të jetë titulli i saj, pasi në të kompania shpjegon se për shkak të rritjes së infeksioneve dhe shfaqjes së variantit. mikron të COVID-19, ata do të vazhdojnë të punojnë nga shtëpitë e tyre deri në njoftimin e dytë.

Dhe këtij lajmi të keq që lidh Apple me pandeminë, duhet t'i shtojmë edhe një tjetër. Kompania është mbyllur përkohësisht këtë javë tre nga dyqanet e saj në SHBA dhe Kanada për shkak të rritjes së infeksioneve në zonë. Ato janë Apple Stores në Miami, Maryland dhe Otawa.

Varianti i ri i Omicron tani përfaqëson 3% të rasteve me COVID-19 në Shtetet e Bashkuara, gjë që padyshim po ngre strategji të reja për të shmangur infektimin si në Apple ashtu edhe në kompani të tjera të mëdha, të cilat tashmë dukej se ishin tejkaluar disa vite më parë. . Unë thashë, dy lajme të këqija, për atë që do të thotë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)