Apple lëshon Masterin e Artë për macOS Sierra, iOS 10, tvOS dhe watchOS 3

Siri-macOS-SIERRA

Pasditen e djeshme për Spanjën, nesër për lexuesit tanë në Amerikën Latine, u mbajt rasti shumë i pritur në të cilin Apple prezantoi modelet e reja të iPhone 7 së bashku me gjeneratën e dytë të Apple Watch, të pagëzuar si Seria 2. Dikur serverët kryesorë të Apple u vunë në veprim për të hedhur në treg versionin Golden Master të macOS Sierra, tvOS 10, iOS 10 dhe watchOS 3. Ndërsa versioni përfundimtar i iOS 10, tvOS 10 dhe watchOS 3 mbërrin në 13 Shtator, Përdoruesit e Mac do të duhet të presin deri më 20 shtator të jetë në gjendje të instalojë versionin më të fundit të sistemit operativ për Mac.

Aktualisht ky version Golden Master, mund të konsiderojmë se versioni përfundimtar është lëshuar vetëm për zhvilluesit, kështu që përdoruesit e beta publik do të duhet të presin edhe disa ditë deri në lëshimin e versionit përfundimtar, 13 shtator për iOS 10, tvOS 10 dhe watchOS 3 dhe deri më 20 shtator për macOS Sierra.

Nga katër sistemet e reja operative që Apple do të nisë në ditët e ardhshme, Ajo që nuk sjell më shumë lajme është ajo për pajisjet mobile, iOS 10. Në vend të dytë për nga numri i veçorive të reja, ne gjejmë macOS Sierra të ndjekur nga afër nga watchOS 3. tvOS 10, ai thjesht sjell disa lajme, disa prej tyre shumë të parashikuara nga të gjithë përdoruesit e kësaj pajisjeje.

Kodi burimor macOS SIerra Top

vajtueshme Apple nuk paraqiti ndonjë rinovim të MacBook Pro në fjalën e fundit, e cila mund të sugjerojë që kjo rinovim të mund të ndodhë muajin tjetër përmes një rasti të ri, diçka jo aq e çuditshme duke marrë parasysh që në vitet e para, Apple ofroi një fjalim kryesor në shtator për të prezantuar iPhone dhe një muaj më vonë për të prezantuar modelin e ri iPad.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Juan Fran (@ Juan_Fran_88) dijo

  Unë kam instaluar betën më të fundit të Mac OS Sierra dhe nuk e marr azhurnimin për GM, a e dini nëse ka ndonjë mënyrë për ta detyruar atë?

  1.    Ignacio Sala dijo

   Isshtë vetëm për zhvilluesit

   1.    Matias Gandolfo dijo

    Juan, e njëjta gjë më ndodhi ... buidl im i instaluar ishte ai nga 30 dhe përfundoi në 13 ... përfundon në 19 ... Unë duhej ta shkarkoja tërësisht nga një faqe në internet dhe ta instaloja ... Unë nuk e 'do ta marr përmes ota ... do të jetë që ka pak ndryshime dhe të gjithë e quajnë beta 8 ose GM si ai që doli në 30 XNUMX. Nuk e di .. por ishte ashtu