Apple lëshon pamjen paraprake të teknologjisë 137

Safari Teknologjia Pamjeje

Versioni i ri i shfletuesit eksperimental Safari Technology Preview, në këtë rast arrin në 137. Në këtë version të ri janë shtuar përmirësime në stabilitetin dhe funksionalitetin e tij dhe, si zakonisht, korrigjohen gabimet e zbuluara në versionin e lëshuar rreth dy vjet më parë. Javë . Versioni 135 i Safari Technology Preview erdhi me mbështetje për animacionet me lëvizje 120 Hz, e cila ofron drejtpërdrejt një lëvizje shumë më të qetë kur shfletoni faqet e internetit me të gjitha modelet e gamës së re MacBook Pro 2021.

Kjo është një shfletues i pavarur dhe plotësisht falas Mund të përdoret nga të gjithë me Mac, sa më shumë përdorues të provojnë këtë shfletues, aq më shumë reagime Apple merr për të zbuluar mete dhe për të zbatuar korrigjimet e nevojshme. Apple po tregohet vërtet inkisive me këtë shfletues provë dhe çdo dy javë kemi në dispozicion një version të ri. Duket se ndryshimet dhe përmirësimet e vogla të zbatuara në secilin prej versioneve përmirësojnë shfletuesin.

Gjithashtu, siç e mbajmë mend gjithmonë në azhurnimet që vijnë për Safari Technology Preview, është që të instaloni shfletuesin nuk është e nevojshme të keni një llogari zhvilluesi ose të ngjashme, Çdokush mund të shkarkojë falas për të provuar në Mac. E tëra çfarë duhet të bëjmë është të hyjmë në faqen e internetit të zhvilluesit dhe të shkarkojmë versionin më të fundit të disponueshëm të Safari Teknologjia Pamjeje. Sa më shumë përdorues të provojnë këtë shfletues, aq më shumë reagime merr Apple për të zbuluar defektet dhe për të aplikuar korrigjimet e nevojshme në versionet e mëposhtme të shfletuesit zyrtar që të gjithë Mac-ët kanë instaluar si standard.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)