Apple lëshon pamjen paraprake të teknologjisë 14

safari-technologi-pamje paraprake

Apple ka lëshuar një azhurnim të ri për shfletuesin Safari Technology Preview duke arritur në versionin 14 të tij. Ky është një shfletues testues i Apple që arriti te përdoruesit marsin e kaluar dhe në të cilin mund të marrin pjesë të gjithë përdoruesit që duan. Ky është një nga ato versione që përveç rregullimeve të defekteve në kod, përmirësimeve të performancës dhe azhurnimeve për zgjerimet e shfletuesit, Fetch, JavaScript API Web, Apple shton disa përmirësime të rëndësishme në lidhje me Ndihmë e re Emoji dhe rregullime të defekteve në kod për aplikacionin Safari's WebDriver.

Karakteristikat e reja që po implementohen në këtë shfletues janë ato që shohim në versionet përfundimtare të Safari dhe kjo është arsyeja pse nëse kontrollojmë pak mund të shijojmë përmirësimet përpara pjesës më të madhe të përdoruesve. E vërteta është që të jesh në gjendje të përdorësh të dy shfletuesit në të njëjtën kohë, Safari Technology Preview dhe Safari, na lejon një lojë interesante për të parë ndryshimet midis të dyve pa pasur nevojë të komplikojmë veten përsa i përket ndarjeve ose dështimeve të mundshme të shfletuesit provë . Mund ta shkarkoni plotësisht falas dhe të gjeni më shumë informacion en el sitio web dedicado a Safari Technology Preview.

Nëse dëshironi të filloni të përdorni këtë shfletues eksperimental, ne tashmë themi që çdo përdorues me Mac mund ta shkarkojë atë. Nëse e keni instaluar tashmë në Mac tuaj tani mund të azhurnoheni në versionin e fundit të lëshuar direkt duke hyrë nga Dyqani i Aplikacioneve Mac> Përditësimet, ku do të shihni versionin e ri 14. Safari Technical Preview është shfletuesi eksperimental me të cilin Safari rregullisht teston të gjitha funksionet e reja që përfundimisht ata arrijnë versionin përfundimtar të Safari. Në këtë mënyrë, firma Cupertino siguron që kur të lëshohet versioni përfundimtar, ajo do të jetë gati të përdoret pa ndonjë problem nga pjesa tjetër e përdoruesve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.