Apple lëshon pamjen paraprake të teknologjisë 27

Apple lëshon një version të ri të Safari Technology Preview, këtë herë versioni 27 dhe shton përmirësime për JavaScript, CSS, Validation Form, Web Inspector, Web API, WebCrypto, Media, Performance dhe të ngjashme. Padyshim, ajo që kërkon ky shfletues është të përmirësojë përvojën me shfletuesin zyrtar të kompanisë dhe për këtë ajo mbështetet në raportet dhe testet e zhvilluesve dhe përdoruesve që përdorin këtë shfletues. Mund të shkarkohet në çdo Mac dhe sigurisht që mund të ndihmojë shumë në zbulimin e defekteve.

Në çdo rast kjo është një shfletues i pavarur dhe plotësisht falas që mund të përdoret nga të gjithë ata që duan dhe kanë një Mac, sa më shumë përdorues të provojnë këtë shfletues, aq më shumë reagime Apple ka për të zbuluar mete në shfletues dhe për të zbatuar korrigjimet e nevojshme. Gjithashtu, siç thamë më parë, për ta përdorur atë, nuk kërkohet një llogari zhvilluesi dhe çdokush mund ta shkarkojë atë, thjesht të hyjë në faqen e internetit të zhvilluesit dhe ta shkarkojë atë.

Përveç kësaj, në të njëjtën faqe për zhvilluesit, ne gjejmë një listë me të gjitha lajmet që sjell ky version Safari Teknologjia Pamjeje dhe pjesa tjetër e versioneve të lëshuara më parë nga Apple. La actualización de Safari Technology Preview número 27 ya está disponible a través de la Mac App Store y llega puntual a su cita dos semanas después del lanzamiento de la versión anterior a pesar que esta semana no parece que vayamos a tener versión beta para desarrolladores del sistema operativo macOS.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.