Apple Music do të njoftojë kandidatët për Çmimin Grammy 2019 drejtpërdrejt

Në muajt e fundit po shohim se si Apple po bën lëvizje të vazhdueshme për t'u përpjekur të zgjerojë numrin e përdoruesve që përdorin platformën e saj muzikore streaming. Disa javë më parë ju informuam për interesimin e Apple për të marrë përsipër një pjesë të iHeart Media, grupi më i rëndësishëm i radio stacioneve në Shtetet e Bashkuara.

E vetmja lëvizje për të reklamuar, edhe më shumë nëse është e mundur, Apple Music, e gjejmë në Njoftimi që shërbimi muzikor streaming do të bëjë për të nominuarit për Grammy 2019, një njoftim që do të bëhet të Premten e ardhshme. Të nominuarit kryesorë do të shpallen në 8:30 AM ET.

Lista e plotë e të nominuarve në 84 kategori do të shpallet në 8:45 përmes internetit të akademisë. Me këtë rast, të dy CBS dhe Apple Music do të shpallin listën e pjesshme të të nominuarve, por për momentin nuk dihet se cilat do të jenë kategoritë, siç mund të lexojmë në revistën Variety, por me sa duket është se do të jetë më e rëndësishmjaNuk do të kishte më kuptim që të nominuarit për kategori të shpalleshin me pak rëndësi.

Njoftimi i kandidatëve për Grammy 2019 është vonuar nga ndryshe Homazhe përkujtimore të planifikuara për vdekjen e ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara George HW Bush. Data fillestare për të bërë këtë njoftim ishte nesër, e Mërkurë, por më në fund është shtyrë deri të Premten, 7 Dhjetor.

Dorëzimi i Grammy, që korrespondon me edicionin e 61-të do të jetë 10 shkurti i ardhshëm, Ai do të transmetohet drejtpërdrejt në CBS nga Staples Center në Los Angeles, California. Vitin e kaluar, Apple përdori Animoji që erdhi nga iPhone X për të shpallur kandidatët e këtij viti për Grammy. Ne nuk e dimë nëse për këtë vit, djemtë nga Cupertino do të kenë diçka tjetër në dyqan.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.