Apple TV është azhurnuar në versionin 6.1 me përmirësime dhe lajme

Kemi dy javë azhurnime interesante. Pas zgjidhjes së problemit të sigurisë në lidhjet SSL shpejt zbarkuan OS X Mavericks 10.9.2 dhe, të hënën e kaluar, më në fund arriti në pajisjet tona mobile iOS 7.1 , e cila u shoqërua nga azhurnimi 6.1 për Apple TV që, megjithatë, kaloi disi pa u vërejtur.

Apple TV: përmirësime dhe lajme me 6.1

Një nga risitë kryesore të paraqitura nga ky azhurnim i ri 6.1 del Apple TV është mundësia e lëvizin dhe fshehin ikonat.

Përshtatja e ekranit të Apple TV tonë.

Kjo risi e përfshirë në version 6.1 jo vetëm që na lejon të renditim ikonat e aplikacioneve dhe kanalet e Apple TV  me dëshirë, nëse jo, na jep fuqinë për të fshehur ato që nuk i përdorim ose që thjesht duam të shfaqen në ekranin kryesor.

Mekanizmi për të personalizuar në këtë mënyrë ekranin kryesor të tonës Apple TV Reallyshtë vërtet e thjeshtë, si mund të ishte ndryshe për ata nga Cupertino. Ne vendosim veten në ikonën që duam të lëvizim, shtypim butonin e përzgjedhjes në kontrollin e tonës Apple TV dhe, kur fillon të dridhet "nga frika", me butonat e drejtimit në telekomandë e zhvendosim atë në vendin e dëshiruar, në të cilën pikë shtypim përsëri butonin e zgjedhjes dhe voila!

Telekomanda e mollës. Zgjidhni butonin (qendër) dhe butonat lëvizës.

Telekomanda e mollës. Zgjidhni butonin (qendër) dhe butonat lëvizës.

Nëse ajo që duam është të fshehim një ikonë që nuk e përdorim, ne ndjekim të njëjtin proces dhe kur ajo është zgjedhur dhe 'dridhje', Në Butoni i luajtjes / Pauzës ne do të kemi qasje në opsionet për atë ikonë. Kështu që ne do të largohemi nga ekrani i tonës Apple TV e qartë dhe për pëlqimin tonë, vetëm me ato që përdorim dhe duam të kemi.

Funksioni i përmirësuar i AirPlay.

Ikona "lëvizje" nuk është e vetmja risi. azhurnimi 6.1 del Apple TV sjell një funksioni i përmirësuar i AirPlay, për kur zgjedhim të përdorim pajisjen për të parë përmbajtjen nga faqja jonë mushama, iPhone, iPadiPod Touch, duke shtuar opsion i sigurisë së kodit, i cili do të shfaqet vetëm herën e parë në ekran, por kërkon përdorimin e OS X 10.9.2 dhe iOS 7.1 në rastin e secilës pajisje.

Shërbimi është përmirësuar gjithashtu për rrjetet që kishin Protokolli Bonjour i kyçur, i cili do të përdorë Bluetooth për të gjetur pajisje, edhe nëse ato janë në një nën-rrjet tjetër.

Nëse dëshironi të instaloni këtë azhurnim dhe nuk keni zgjedhur opsionin e azhurnimit automatik Apple TV, ju vetëm duhet të shkoni në  Cilësimet → Të përgjithshme. Përditësimi i softuerit.

Azhurnimi nga larg i aplikacionit

Dhe të gjitha sa më sipër shoqërohen me azhurnimin e këtij aplikacioni ideal për të përdorur programin tonë Apple TV dhe / ose kontrolloni bibliotekën tonë të iTunesRemote për iOS. 

I largët, i cili me këtë azhurnim arrin versionin 4.2, tani ju lejon të shihni programet, filmat dhe seritë që kemi marrë më parë nga llogaria jonë iTunes; duke shtypur mbi ta ato do të luhen drejtpërdrejt në televizion përmes AppleTV.

Dhe një tjetër risi është se aplikimi I largët përfshin aftësinë për të krijuar dhe luajtur stacione radio Radio iTunes, edhe pse vetëm nëse shërbimi është i disponueshëm në vendin tuaj ose nëse tashmë keni hile për të krijuar një llogari në iTunes SHBA.

iTunes Remote (lidhja e AppStore)
Telekomandë iTunesfalas


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.