Apple TV + merr 15 nominime nga Shoqata e Kritikëve në Hollywood

Ted lasso

Kur dukej sikur sezoni i çmimeve kishte mbaruar, në Hollywood Një konkurs i ri është krijuar nga Shoqata e Kritikëve në TV Hollywood, i cili në edicionin e tij të parë ka nominuar serinë në dispozicion në Apple TV + me 15 nominime (me vlerë të tepërta).

Una vez más, Ted lasso Theshtë seriali që ka marrë më shumë nominime, 8 nominime, por jo vetëm nga Apple TV + por nga të gjitha seritë që marrin pjesë në këtë garë, duke tejkaluar 7 nominimet që seria ka marrë Përralla e Shërbëtores (Përralla e shërbëtores).

Përveç kësaj Ted lasso, pjesa tjetër e serive që kanë marrë gjithashtu vëmendjen e kësaj shoqate janë Pyetjet mitiket, me tre nominime, dokumentari 1971: Viti Muzika Ndryshoi Gjithçka me nje nominim, Dickinson janë një tjetër nominim dhe shërbyes me dy nominime të tjera.

Ted lasso

 • Seriali më i mirë transmetues, Komedi
 • Aktori më i mirë në një serial: Jason Sudeikis
 • Aktori më i mirë në rol dytësor në një serial: Brendan Hunt
 • Aktori më i mirë në rol dytësor në një serial: Brett Goldstein
 • Aktori më i mirë në rol dytësor në një serial: Jeremy Swift
 • Aktori më i mirë në rol dytësor në një serial: Nick Mohammed
 • Aktorja më e mirë në rol dytësor në një serial: Hannah Waddingham
 • Aktorja më e mirë në rol dytësor në një serial transmetues - Juno Temple

1971: Viti Muzika Ndryshoi Gjithçka

 • Dokumentarët më të mirë streaming, seri televizive ose seriale jo-trilluese

Kërkimi mitik

 • Seriali më i mirë transmetues, Komedi
 • Aktori më i mirë në një serial: Rob McElhenney
 • Aktori më i mirë në rol dytësor në një serial: Danny Pudi

Dickinson

 • Aktorja më e mirë në një serial: Hailee Steinfeld

shërbyes

 • Seriali më i mirë transmetues, dramë
 • Aktori më i mirë në rol dytësor në një serial: Drama: Rupert Grint

Deri në fund të qershorit, Apple TV + fitoi 19 nominime për çmime Emmy ditën. Që nga fillimi i saj në nëntor 2019, Apple ka fituar gati 120 çmime dhe më shumë se 400 nominime.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.