Apple TV tani zyrtarisht mbështet tastierat Bluetooth

Tastiera Bluetooth në Apple TV

Pasi Apple lëshoi ​​versionin përfundimtar të iOS 6.1 për iPhone, iPod Touch, iPad dhe iPad Mini vetëm pak minuta më parë, përdoruesit e Apple TV gjithashtu kanë një azhurnim të ri që shton mbështetjen për përdorimin e tastierave Bluetooth zyrtarisht. Përveç kësaj, përmirësimet janë shtuar në iTunes dhe shërbimin e tij cloud.

Lidhur me iOS 6.1 për iPhone dhe iPad, përmirësimet përqendrohen kryesisht në rritjen e numrit të transportuesve që mbështesin protokollin LTE, shtoni në Siri aftësinë për të blerë bileta filmi përmes shërbimit Fandango (nuk është i disponueshëm në të gjitha territoret), aftësia për të shkarkuar këngë individuale nga iCloud nëse jeni pajtimtar i iTunes Match dhe, së fundi, ardhja e një butoni të ri rivendosur identifikuesi i reklamës .

Ne do t'ju informojmë për të gjitha lajmet që shfaqen në disa minuta që nga ajo kohë Duket se iOS 6.1 do të shoqërohet me lëvizje të tjera nga Apple.

Më shumë informacion - Beta e tretë e iOS 5 e Apple TV lejon përdorimin e tastierave Bluetooth
Burimi - 9to5Mac


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.