Apple TV + vazhdon të arrijë marrëveshje që i japin përparësi zgjedhjeje

Siân Heder

Që para fillimit të Apple TV +, në Mars 2019, Apple kishte punuar për ca kohë për të arritur marrëveshje bashkëpunimi me një numër të madh të regjisorëve, skenaristëve, aktorëve, producentëve… Ne pamë disa nga frytet e këtij bashkëpunimi në ngjarjen e prezantimit Apple TV +.

Natyrisht, Apple nuk mund të qëndrojë në dafinat e saj dhe vazhdon të negociojë ndryshe zgjidhja e marrëveshjeve prioritare me një numër të madh të kompanive të prodhimit. E fundit që ai ka arritur, sipas Deadline, është me Siân Heder, drejtuesin e serive tashmë të disponueshëm në Apple TV + Amerika e Vogël dhe se ai ka bashkëpunuar edhe në filmin CODA.

Siân Heder ka arritur një Marrëveshje përparësie për zgjedhjen e të gjithë përmbajtjes që krijoni, në mënyrë që Apple të ketë gjithmonë opsionin e parë për të blerë të gjithë përmbajtjen që është aktualisht në zhvillim, si dhe projektet e ardhshme në të cilat punon Heder, qoftë si producent, skenarist ose prezantues.

Titulli tjetër që lidhet me këtë aktore, skenarist dhe shkrimtar është filmi Coda, një film të drejtat e Apple për të cilatfituar në fillim të këtij viti në Festivalin e Filmit Sundance. CODA është shkruar dhe drejtuar nga Siân Heder dhe do të shfaqet premierën më 13 gusht në Apple TV +. Për momentin, Apple ende nuk na ka treguar ndonjë rimorkio për këtë film.

Amerika e Vogël, seriali tjetër në të cilin është i lidhur Siân Heder, u rinovua për një sezon të dytë, megjithëse për momentin nuk ka ndonjë datë të caktuar për premierën e saj. Në fakt, duket se xhirimet e këtij sezoni të dytë nuk kanë filluar akoma.

Heder ka bashkëpunuar më parë për seriale te suksesshme si Shtegu për Hulu, Portokalli është Zi New për Netflix dhe në film Tallulah, filmi i tij i parë me metrazh të gjatë që u shfaq në premierë në 2016.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.