Apple TV + vlerësohet të ketë kaluar tashmë 40 milion abonentë

Estshtë publikuar një vlerësim i numrit të pajtimtarëve që mund të ketë Apple TV + dhe ata e vendosin atë në një shifër që tejkalon 40 millones në fund të vitit të kaluar. Për mua sinqerisht ato duken pak, shumë pak.

Pak për një kompani që ka një miliard iPhone aktivë në planet. Një miliard përdorues të Apple, nga të cilët vetëm 40 shikojnë Apple TV +. Dhe jam i sigurt që nga ata abonentë në platformë, shumica dërrmuese e kanë aktive promovimin falas të vitit nëse keni blerë një pajisje të re në dy vitet e fundit.

Sipas një raporti të botuar nga Newsweek, Analiza Ampare, një kompani e specializuar në analizën e tregut, vlerëson se abonentët e shërbimit video streaming të Apple mund të kenë kaluar 40 milion deri në fund të vitit 2020. Kjo do të përfaqësonte një rritje prej më shumë se 6 milion përdorues në krahasim me shifrat e 2019.

Raporti gjithashtu vë në dukje se, sipas një studimi të fundit të Shumëllojshmëri, deri në tre të pestat e abonentëve të Apple TV + vazhdojnë të marrin shërbimin falas, falë promovimit të vitit Apple falas në platformën e saj nëse blini një pajisje të re.

Apple TV + nuk ka zbuluar se cila është numri i tanishëm i pajtimtarëve, por sipas Ampere Analysis, platforma kishte 33,6 millones përdoruesit në fund të vitit 2019, dhe vlerësohet se do të kishte arritur 40 milion në fund të vitit 2020.

Shumë nga pajtimtarët tuaj mbeten të papaguar

Kjo rritje e numrit të pajtimtarëve shpjegohet me faktin se Apple jepni një vit Apple TV + me blerjen e pajisjeve të reja. Estimatedshtë vlerësuar se më shumë se tre të pestat e pajtimeve nuk paguajnë për shërbimin.

Shtë e vështirë të dihet saktësisht nëse këto vlerësime janë shumë të sakta apo jo. Apple kurrë nuk shpjegon numrin e saktë të pajtimtarëve të ndonjë prej shërbimeve të saj individuale si Apple TV +, Apple Music ose Apple Arcade. Megjithatë, kohët e fundit zbuloi se kompania kishte tejkaluar nivelin 660 millones e pajtimeve me pagesë duke shtuar të gjitha shërbimet e tyre.

Me pak fjalë, nëse numrat janë të vërtetë dhe Apple TV + ka pak më shumë se 40 milion abonentë (paguajnë ose jo), ajo është ende shumë prapa dy të mëdhenjve, Disney + y Netflix, të cilat kanë kaluar përkatësisht 100 milion dhe 200 milion pajtimtarë, dhe këto paguhen, edhe pse disa nga llogaritë e Netflix janë të ndara. Për tani


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.