Apple renditet #1 në kënaqësinë e klientit për Mac (dhe iPad)

OLED MacBook Air

Një nga pajisjet më të mira nga kompania Apple është Mac. Nuk ka rëndësi se cilin version keni apo zgjidhni. Bëhet fjalë për një nga kompjuterët më të mirë në treg sot, dhe meqenëse çipat e rinj Apple Silicon janë implementuar, aq më tepër. Fuqia, efikasiteti dhe efektiviteti që arrijnë këta kompjuterë me çipat e rinj M1, M2 dhe në të ardhmen M3, janë brutale. Aq sa askush nuk e vë në dyshim hegjemoninë e Apple në këtë fushë. Por është gjithashtu arrin numrin 1 në kënaqësinë e klientit, e cila mund të jetë renditja që i intereson më shumë kompanisë.

Anketa e kënaqësisë kompjuterike. mollë fituese

Një nga detyrat më të vështira me të cilat përballet një kompani si Apple është konkurrenca, sigurisht. Megjithatë, ka një faktor shumë më përcaktues se kaq. Ne flasim për kënaqësinë e klientit. Nëse arrihet, kompania e di se i njëjti person që sapo bleu një MacBook Pro do të vijë pas dy ose tre vjetësh për ta rinovuar ose përmirësuar atë. Duke kapur klientët për jetën, siguron ekzistencën e shoqërisë. 

Apple ka kapur miliona klientë dhe këtë e thonë jo vetëm numrat e llogarive, por edhe sondazhet e kënaqësisë që u bëhen klientëve. Apple arrin numrin 1 dhe e arrin atë pozicion falë Mac dhe iPad. Studimi i ACSI Appliance and Electronics Është një raport që mbulon nga korriku 2021 deri në qershor 2022 dhe përdoret për të monitoruar se si ndihen konsumatorët për përvojën e tyre me ofrues të ndryshëm. Edhe një herë, Apple shihet duke tejkaluar rivalët e saj në kategorinë e PC. Në një shkallë prej 100 pikësh, kompania amerikane arriti rezultatin 82, duke kryesuar tabelën. Ky është i njëjti rezultat dhe rezultat që Apple arriti në versionin 2021 të raportit.

Raporti bazohet në intervista me 9.271 klientë, të zgjedhur në mënyrë të rastësishme dhe të kontaktuar gjatë gjithë vitit. Të anketuarve iu kërkua të vlerësonin përvojat e tyre me produktet e blera së fundmi, duke mbuluar shitësit kryesorë sipas pjesës së tregut.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Jorge dijo

    Shumë i lumtur të dëgjoj atë statistikë. Ata e meritojnë për profesionalizmin dhe inovacionin e tyre të lartë.