Apple blen shërbimin e transmetimit të muzikës klasike Primephonic

Apple Music është paditur për konkurrencë të padrejtë

Një blerje e re në lidhje me shërbimet arrin në Apple këtë javë të fundit të gushtit, në këtë rast është shërbimi klasik i transmetimit të muzikës PrimephonicMe Shumë prej jush jeni të sigurt që e njihni tashmë këtë shërbim të muzikës klasike, por për ata që nuk e dinë, duhet thënë se është një shërbim që ofron një përvojë të jashtëzakonshme dëgjimi me kërkime dhe lundrim të optimizuar për këtë zhanër muzikor dhe logjikisht zë i cilësisë së lartë.

Shërbimi klasik i transmetimit të muzikës Primephonic në duart e Apple

Me shtimin e Primephonic, Abonentët e Apple Music do të përfitojnë nga përmirësimet e mëdha në dëgjimin e muzikës klasikeMe Vetë Oliver Schusser, nënkryetari i Apple për Apple Music dhe Beats, komentoi në kohën e blerjes së shërbimit:

Ne e duam dhe kemi respekt të madh për muzikën klasike, dhe Primephonic është bërë e preferuar e dashamirëve të muzikës që e duan këtë zhanër. Së bashku, ne po sjellim veçori të reja të shkëlqyera në Apple Music, me një përvojë ekskluzive të muzikës klasike së shpejti që padyshim do të jetë më e mira në botë.

Nga ana e tij, bashkëthemelues dhe CEO i Primephonic, Thomas Steffens, komentoi:

Sjellja më e mirë e Primephonic tek pajtimtarët e Apple Music është një përparim i jashtëzakonshëm për muzikën klasike. Artistët e duan shërbimin e Primephonic dhe atë që kemi arritur për industrinë, dhe tani ne mund të bashkohemi me Apple për të sjellë përvojën më të mirë të mundshme për miliona njerëz. Ne kemi mundësinë për të sjellë muzikën klasike për publikun e gjerë dhe për të lidhur një brez të ri interpretuesish me një brez të ri dëgjuesish.

Primephonic nuk është më në dispozicion për pajtimtarët e rinj dhe do të ndalojë ofrimin e shërbimit që nga 7 shtatori. Apple Music ka në plan të nisë një aplikacion të dedikuar vitin e ardhshëm që do të kombinojë ndërfaqen e përdoruesit Primephonic për muzikën klasike të dashur nga fansat me veçori shtesë. Ndërkohë, pajtimtarët aktualë Primephonic do të marrin falas gjashtë muaj Apple Music..


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.