Apple bleu Camerai dhe tregon se është shumë serioze në lidhje me Realitetin e Zgjeruar

Realitet i shtuar

Në shumë raste kemi folur për Realitetin e Zgjeruar dhe si është një nga shtyllat për Apple. Ne kemi komentuar Syzet e mollës dhe mundësia e asaj teknologjie në të. Ne kemi menduar që një nga të ardhmet e kompanisë duhet të bazohet pikërisht në AR (Për shkurtesën e saj në anglisht) dhe përdorimet e shumta që mund të jepen. Ne nuk jemi shumë të gabuar kur zbulojmë se kompania bleu në mes të vitit të kaluar, një Start-Up me një të ardhme të shkëlqyer me origjinë izraelite të quajtur Camerai.

Raportet dhe lajmet tregojnë se vitin e kaluar Apple bleu Start-Up Camerai të themeluar në 2014 nga Aaron Wetzler, Erez Tal, Jonathan Rimon dhe Moty Kosharovsky për disa dhjetëra miliona dollarë. Kjo kompani ishte e përkushtuar për zhvillimin dhe përmirësimin e teknologjisë që përfshinte aftësia për të zbuluar objekte të ndryshme në imazh dhe saktësisht të përcaktojë ato për ndryshimin kozmetik të tyre.

Do të kishte aftësinë të përshkruajë dhe aplikojë filtra në të gjithë imazhin duke përdorur një skelet monitorimi të rrjetit nervor API. Kjo mund, për shembull, të zbulojë dhe vizatojë nyjet e trupit në kohë reale. Gjithmonë mbivendosur mbi një imazh të një personi të vërtetë. Por kjo mund të nënkuptojë gjithashtu një fokus të ri selektiv për modalitetet e përmirësuara të portretit.

Në çfarë përkthehet kjo? Përveç përmirësimeve mjekësore që mund të zbatohen, fakti i çështjes është: nëse Apple do të prodhojë pajisjen e vet AR, gjëja më e mirë dhe më praktike do të ishte arritja dhe prekni elementet e ndërfaqes së përdoruesit pa ndonjë pajisje shtesë.

Me ndihmën e LiDAR, mund të shikoni për një ndryshim në thellësi rreth gishtit, dhe kjo do të tregonte, për shembull, një klikim. Në përmbledhje, ne mund ta kontrollonim Mac-un në stilin më të Raportit të Pakicave. Së pari ato do të ishin klikime si ato të miut, por më pas mund të ktheni faqet e dokumenteve, t'i redaktoni ato ... etj


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.