Apple do të nisë më 27 shkurt një program riparimi për MacBook Pro nga 2011 në 2013

Programi-riparimi-video-shkurt-0

Duket se pas një kohe të gjatë, Apple më në fund denjon të nisë një thirrje për të riparuar për modele të ndryshme MacBook Pro që ka qenë më shumë një dhimbje koke për pronarët e saj që vuajnë shumë. Konkretisht, bëhet fjalë për një program riparimi tek i cili mund të përfitojë çdo përdorues i MacBook Pro që ka një model midis 2011 dhe 2013.

E them këtë sepse problemet e para që u shfaqën në disa MacBook Pro 15 ″ datojnë nga shumë kohë më parë dhe që ne i mbledhëm në këtë artikull. Në mënyrë të veçantë, përmendet dështimet e ndryshme grafike, kur kishte raste të korrupsionit të grafikëve, linjave në ekran ose drejtpërdrejt që pajisjet nuk tregonin ndonjë imazh.

Programi-riparimi-video-shkurt-1

Përveç gjithë kësaj, një grup përdoruesish u përpoq të kryente një proces gjyqësor të veprimit në klasë kundër Apple përmes Change.org me një koleksion të nënshkrimeve që arritën 38.000 në një kohë shumë të shkurtër, kështu që ju tashmë mund ta imagjinoni madhësinë e këtij dështimi, veçanërisht në modelet 15 inç MacBook Pro të shitura në 2011. Nga ana tjetër, nëse keni paguar tashmë për një riparim të mëparshëm për të njëjtin problem, Apple do t'ju rimbursojë për koston e riparimit, një detaj që duhet të merret parasysh.

Duke iu kthyer temës në fjalë, duhet të theksohet se programi i riparimit është menduar për 15 17 ″ dhe 2011 ″ MacBook Pro Përfshini gjithashtu modele 15 ″ MacBook Pro Retina midis fundit të vitit 2012 dhe fillimit të vitit 2013. Që kompjuteri të lejohet për riparim, ai duhet të tregojë simptomat e mëposhtme:

 • Ekrani i kompjuterit shfaq imazhe të ngatërruara ose të ngatërruara.
 • Asnjë imazh nuk mund të shihet në ekranin e kompjuterit (ose ekranet e jashtme) edhe kur kompjuteri është i ndezur.
 • Kompjuteri rinis papritur.

Ky program mbulon pajisjet e blera deri në shkurt 2016 ose tre vjet pas datës origjinale të blerjes të jesh në gjendje të zgjedhësh një nga këto dy opsione duke zgjedhur atë që na ofron kohën më të gjatë të mbulimit. Programi i riparimit do të jetë i disponueshëm në Spanjë në 27 Shkurt, kështu që nëse jeni një nga përdoruesit e prekur, përgatitni MacBook Pro për ta dërguar atë një herë e përgjithësisht falas për riparim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jordi Gimenez dijo

  Çfarë lajmi të mirë!

 2.   Rafael Pareja dijo

  Përshëndetje, unë jam edhe një i prekur nga ky problem, por unë do të doja të dija dikush mund të zgjidhë një pyetje për mua. Dhe është që pasi kalova garancinë zyrtare, unë zgjerova laptopin tim duke zëvendësuar edhe hard diskun me një Solid dhe RAM, të cilin e zgjerova. Pyetja ime është nëse ky program riparimi do të më mbulonte apo jo, sepse ishte modifikuar.
  Thanks in advance.