Apple do të përpiqet të hapë disa dyqane fizike gjysmën e parë të prillit

Dyqani i Apple mbylli kovidin

Prilli tani është qëllimi i Apple për të filluar hapjen e disa dyqaneve të saj në të gjithë botën, por ky kjo do të varet nga shumë faktorë Nuk është konfirmuar edhe pse është e vërtetë që kjo vjen nga një deklaratë e brendshme nga nënkryetari i Apple i Retail + People, Deirdre O'Brien.

O'Brien, shpjegon në këtë dokument të brendshëm se tani për tani ata po mbajnë mjaft mirë dhe punonjësit mund të kryejnë punë nga shtëpia deri me 5 Prillin e ardhshem e cila është kur mundësia e hapjes së dyqaneve jashtë Kinës do të fillojë të rivlerësohet, ngadalë por në mënyrë të qëndrueshme.

Bloomberg shpjegon se telecommuting nga shtëpia nuk ndalet në Apple dhe O'Brien dërgoi një email punonjësve të këtyre dyqaneve:

Dyqanet tona me pakicë jashtë Kinës do të fillojnë të rihapen në një mënyrë të shkallëzuar dhe të rregullt. Në këtë kohë, ne parashikojmë që disa nga dyqanet tona mund të hapen diku në gjysmën e parë të Prillit, në varësi të disa faktorëve që do të vlerësohen me autoritetet dhe komunitetin.

Në Kinë, secili nga 42 dyqanet që kompania ka në vend u mbyllën si një masë parandaluese kundër pandemisë dhe disa javë më parë ata filluan të rihapeshin në një mënyrë të shkallëzuar pasi kundërshtuan dhe mblodhën të gjithë informacionin për Covid-19 në vendi. Tani është e kundërta dhe pjesa tjetër e dyqaneve fizike që Apple ka jashtë Kinës janë plotësisht të mbyllura për publikun derisa virusi të humbasë fuqinë. 458 dyqanet që firma ka jashtë Kinës, Hong Kongut dhe Tajvanit do të qëndrojnë mbyllur "deri ne nje njoftim tjeter" por gjatë muajit të ardhshëm të prillit hapja e ndonjërës prej tyre do të fillojë të vlerësohet kur është e mundur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.