Apple do të raportojë rezultatet më të mira financiare ndonjëherë

Logoja e mollës

Apple është bërë për meritat e veta kompania me vlerën më të lartë të tregut. Nuk është për shkak të fatit, por për shkak të punës dhe përpjekjeve të vazhdueshme që e kanë çuar në atë pozicionin numër një. Mbani parasysh se sa herë që afrohet data e shpalljes së rezultateve tuaja financiare, pritet që ato të jenë më të mira se ato të mëparshmet. Por ajo që po ndodh së fundmi me shifrat është marramendëse. Kompania vazhdon jo vetëm në pozitën numër 1 por edhe forcon avantazhin e saj me pjesën tjetër. Shifrat e reja pritet të jenë më të mirat në historinë e saj.

Nesër, e enjte, Apple do të raportojë rezultatet e saj të reja financiare që prekin tremujorin e fundit dhe pritet që shifrat të përputhen me menaxhmentin e kompanisë. Pritet të jetë tremujori më i mirë në historinë e kompanisë. Analistët e Wall Street vlerësojnë mesatarisht se kompania amerikane do të raportojë të ardhura prej 118.300 miliardë dollarësh. për tremujorin. Kjo shifër do të përfaqësojë një rekord të të ardhurave tremujore krahasuar me shifrat e raporteve të mëparshme. Kjo i kalon 111.400 milionë dollarët që fitoi në tremujorin e vitit të kaluar.

Shumë kanë qenë pajisjet e kompanisë që kanë ndihmuar që kjo shifër e re rekord të bëhet realitet. Modelet e reja të iPhone 13. Apple Watch Series 7, iPad mini i gjeneratës së gjashtë dhe iPad i gjeneratës së nëntë. Shumë të rëndësishëm kanë qenë gjenerata e tretë AirPods. Por mbi të gjitha, diçka që ka qenë një kërcim në cilësi dhe sasi ka qenë nxjerrja e modeleve të reja të ridizajnuara MacBook Pro 14 inç dhe 16 inç. Nuk mund të harrojmë HomePod mini.

Edhe pse kompania nuk jep shifra të shitjeve për secilin prej këtyre pajisjeve, ne e dimë se iPhone 13 është ende në krye, por mac-ët këtë vit, kanë qenë yjet e vërtetë me ato çipa të përmirësuar M1.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)