Apple edhe një herë në majën e markave

markat më të vlefshme Si çdo vit, Apple është analizuar duke marrë parasysh ndikimin e saj social dhe ekonomik dhe përsëri renditet si marka më e mirë globale, mbi markat e tilla si Google ose Microsoft. Kështu ka dëshmuar ai Millard Brown, një kompani që i është përkushtuar studimit të tregjeve, marketingut dhe reklamave.

Nga dhjetë pozicionet që ju tregojmë sot, Apple është ajo që pozicionohet në krye për një vit tjetër, pasi ka fituar këtë pozicion në 2011, 2012 dhe 2013. Në vitin 2014, ishte gjigandi Google që e pozicionoi veten si më të rëndësishmin.

Për të gjetur se çfarë pozicioni duhet të zërë secila prej markave, kryhet një studim i të dhënave financiare, si dhe pranimi nga përdoruesit. Në rastin e Apple kemi një rivlerësim 67% duke arritur mbi 245.000 milion dollarë. Kjo është arsyeja pse ata të Cupertino kanë fituar pozicionin në më shumë se 100 konkurrentë.

Edicioni-i-mollës-ari-1

Suksesi i kompanisë me mollën e kafshuar bazohet në suksesin e shitjeve të iPhone të saj të ri, i cili pasi u kritikua si kurrë më parë ka qenë një sukses në shitje dhe modeli më i shitur i telefonit i Apple. Nëse gjithë këtë ia shtojmë nervozizmit të zakonshëm që gjenerohet më parë, Gjatë dhe pas lëshimit të çdo produkti të ri, ne kemi një efekt që në fund të fundit e bën kompaninë të fitojë gjithnjë e më shumë para.

Një tjetër avantazh me të cilin ai luan mollë është se gjithmonë është vlerësuar shumë, jo vetëm nga miliona ndjekës që ka por edhe nga miliona përdorues të cilët nuk janë ndjekës të të gjitha produkteve të saj nëse u besojnë produkteve që ajo paraqet përsa i përket materialit me të cilin janë prodhuar dhe besueshmërisë së sistemeve të tyre të funksionimit.

Lista e kompanive më të vlerësuara është:

Apple, Google, Microsoft, IBM, Visa, AT&T, Verizon, Coca-Cola, McDonald's dhe Marlboro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.