Apple gjithashtu prezanton iPhone 13 Pro

Apple ka prezantuar modelet e iPhone veç e veç. Nga njëra anë kemi iPhone 13 dhe versioni i tij mini dhe nga ana tjetër Pro dhe Pro MaxMe Vëmendje e veçantë i kushtohet modeleve më të mëdha të iPhone. Le të shohim pse.

Apple gjithashtu ka prezantuar iPhone 13 Pro dhe iPhone 13 Pro Max, të cilët do të jenë në dispozicion në një ngjyrë të re blu të hapur për herë të parë. Gjithashtu për herë të parë do të kemi Shfaq ProMotion.

Ka një seri karakteristikash që të bëjnë shumë përshtypje në letër. Por nëse mendoni për këtë, është më e pakta që mund të kishin bërë. Nuk ka shumë për të thënë të vërtetën. 

  • Sistemi i vërtetë i kamerave me thellësi dhe me një nivel 20% më i vogël.
  •  A15 Bionic
  • Teknologjia e ekranit ProMotion që mund të përmirësohet nga 10Hz në 120Hz

Gjëja më e jashtëzakonshme është azhurnimi i kamerave që, siç kemi parë në vëllezërit e tyre të vegjël, kanë softuerin specifik dhe falë A15 ju mund të bëni mrekulli të vërteta, veçanërisht në video.

Me një kamera telefoto tani 77mm me kamerë optike me zmadhim 3x. Kamera me kënd ultra të gjerë spikat mbi të gjitha me një rritje prej 92% në kushtet e dritës së ulët, hapje f / 1.8, fokusim automatik dhe një lente me 6 elementë. Gjithnjë e më shumë i ngjashëm me kamerat kompakte.

Karakteristikat e reja të makro fotografia dhe me një mënyrë nate të disponueshme në të tre objektivat.

Kjo pajisje e re vjen ngjyra te reja, Ne kemi përmendur tashmë blu të re të lehta, por gjithashtu mund të zgjedhim ngjyrën e artë, argjendtë dhe gri të jetës. Ne nuk kemi aq shumë ngjyra sa me Apple Watch apo edhe me iMac.

Të gjitha modelet e iPhone 13 në dispozicion për Porositni paraprakisht këtë të premte më 17 në orën 14:00, nga 1.1.59 euro modeli Pro, me datën e lansimit më 24 shtator. Nga rruga fillon me 128 GB.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.