Apple hap një dyqan të ri Apple në Stamboll

Apple Store Stamboll

Apple ka hapur një Dyqan të ri Apple në Turqi, konkretisht në qytetin e Stambollit dhe e ka quajtur Apple Bağdat Caddesi, i cili është Apple Store i tretë në vend. Dyqani është bërë nga materiale lokale (travertin në fasadën e tij të brendshme), dhe ofron një dizajn me një hapësirë ​​të hapur dhe fluide për klientët për të eksploruar produktet dhe shërbimet.

Për të festuar hapjen e këtij Apple Store të ri, Apple do të bëjë premierën e Perspektif Istanbul, një program gjashtë-javor i sotëm në Apple që i bën haraç qytetit dhe krijuesve të tijMe Ky program organizohet nga 20 artistë vendas, bashkon krijimtarinë, kulturën dhe teknologjinë në një përvojë që shqyrton tema dhe vlera të rëndësishme për komunitetin lokal në qytet.

Apple Store Stamboll

Deirde O'Brien, Nënkryetar i Lartë i Shitjes me Pakicë thotë se:

Me hapjen e Apple Bağdat Caddesi, ne jemi të lumtur të ndërtojmë mbi marrëdhëniet e thella dhe afatgjata që kemi me klientët tanë në Turqi. Mezi presim të mirëpresim komunitetin lokal në dyqanin tonë më të ri në Stamboll dhe t'u sjellim atyre më të mirat e Apple.

Dyqani gjithashtu do të strehojë një ekspozitë ekskluzive e realitetit të shtuar krijuar nga krijuesit Tin Nguyen, Ed Cutting dhe Oğuz Öner. Kjo ekspozitë e shndërron dyqanin në një instalim dixhital gjithëpërfshirës.

Apple Store Stamboll

Përdorimi i sensorit LIDAR Në dispozicion në iPad Pro 2021 dhe iPhone 13 Pro, vizitorët do të jenë në gjendje të shikojnë enët qeramike të frymëzuara nga Ebru në realitet të shtuar në ekranet e tyre dhe të dëgjojnë elemente unike të zërit hapësinor.

Të pranishmit do të kenë mundësinë që bashkohuni në seancat ballë për ballë dhe ato virtuale Këto përfshijnë mësimin e vizatimit tradicional në miniaturë me ilustruesin Murat Palta, krijimin e një portreti lëvizës me artistin vizual Sinan Tuncay, ose fotografimin e të padukshmes me fotografen e Magnum Photos Sabiha Çimen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.