Apple i kërkon Pegatron të mos prodhojë Asus Zenbook

Imazhi i Ri

Apple është konsumatori kryesor i shumë prodhuesve të përbërësve, kështu që është në gjendje të detyrojë situata që prodhuesit e tjerë nuk mund t'i bëjnë për shkak të rendit dhe ngarkesës së tyre të punës më të ulët.

Apple nuk ishte shumë i dhënë pas Zenbook, një kompjuter portativ laptop i Asus-it, i cili me sa duket ngjan shumë me MacBook Air dhe është bërë nga Pegatron, një kompani që prodhon gjithashtu kompjuterë Mac për Apple. Falë pozicionit të saj të privilegjuar, Apple i ka kërkuar Pegatron që të ndahet nga Asus në këtë model dhe se nuk e prodhon atë, pasi ata konsiderojnë se është një kopje e MacBook Air.

Do të jetë e nevojshme të shihet nëse Apple arrin të largohet me të, dhe është që për momentin ata të Pegatron të heshtin në lidhje me vendimin e tyre. Ne do të vazhdojmë të informojmë në lidhje me të.

Burimi | TUAW


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   oscar alfaro dijo

    Unë preferoj zenbook 3 sesa ajrin MacBook. Vetëm sa ta dini, Asus bën pllaka amë për pothuajse të gjithë Mac-et e saj. Asus thjesht dëshiron të arrijë përsosmërinë me të gjitha produktet e saj dhe po e arrin atë, Asus është vite përpara Apple.