Apple kërkon një seri të re nga drejtori i La La Land Damien Chazelle

Chazelle

Në kërkim për t'u rritur në këtë vit 2018 në përmbajtje vetanake cilësore, Apple nuk pushon në synimin e saj për të krijuar filma dhe seriale që e dallojnë atë nga konkurrenca, dhe ju lejon të merrni vendin që ju nevojitet në këtë vend të tregut.

Lajmi, sot, sjellë nga Shumëllojshmëri, eshte ajo Apple do të kishte kontaktuar Damien Chazelle, drejtori i suksesshëm i filmit La La Land, ndër të tjera. Me sa duket, të dy palët kanë arritur një marrëveshje dhe, së fundmi, Chazelle do të shkruajë dhe drejtojë një seri për Apple, dhe do të jetë prodhuesi ekzekutiv, duke monopolizuar pothuajse të gjitha përgjegjësitë.

Diplomim Harvard Me nderime, Chazelle është e njohur në të gjithë botën për filma shumë të suksesshëm si p.sh. La La Land dhe Whiplash, të dy fitues të shkëlqyeshëm në Oskare.

Apple TV

Apple tani i propozon këtij regjisori të njohur një seri dramatike që mund të përshtaten në mënyrë të përsosur për interesat e kompanisë. Kapitull pas kapitulli, ky film mund të ndihmojë kompaninë e teknologjisë me bazë në Cupertino të gjejë vendndodhjen e saj në këtë treg të pangopur.

Siç kemi komentuar tashmë në këtë medium herë pas here, kjo nuk është seria e vetme për të cilën Apple po vë bast. 2018 paraqitet si viti i bumit në këtë sektor për kompaninë e Amerikës së Veriut.

Të paktën 10 episode të një telefonate serioze priten "Home", një serial dokumentar që ofron një vështrim brenda shtëpive më të pabesueshme dhe të jashtëzakonshme në botë. Cfare ka me shume, një seri e re është në zhvillim e quajtur "A je duke fjetur", me protagonist Octavia Spencer. "Tregime të Mrekullueshme", një serial i transmetuar në vitet '80 dhe që do të lëshojë episode të reja të prodhuara nga Televizioni Amblin, Kompania e Steven Spielberg, sci-fi dhe karakteri horror.

Dhe kështu, gati një duzinë fronte të hapura që Apple aktualisht ka me producentë, regjisorë, aktorë dhe skenaristë. Pa dyshim, Apple hyn plotësisht në botën e përmbajtjes audiovizive. Dhe djali a po ja del mbanë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.