Apple ka dërguar më shumë se 100 milion kufje në vitin 2020

AirPods

Djemtë në Canalys kanë publikuar një raport të ri duke deklaruar se Apple ka dërguar 2020 milion AirPods dhe kufje Betas në tremujorin e fundit të vitit 37,3, që është ekuivalente me një pjesë të tregut prej 26,5% dhe një rritje vjetore prej 26,6%. Falë kësaj rritje spektakolare, Apple ka dërguar më shumë se 100 milion kufje.

Apple nuk ka qenë marka e vetme që ka përjetuar rritje gjatë gjithë vitit 2020, me Samsung dhe Xiaomi që janë prodhues të tjerë që kanë parë gjithashtu shifrat e dërgesave të tyre gjatë vitit 2020 janë rritur në krahasim me 2019.

Cythía Chen, një analist kërkimi në Canalys, thotë se:

Për shkak të pengesës së ulët për hyrjen në treg, veçanërisht për pajisjet TWS, ku zinxhiri i furnizimit është krijuar tashmë çoi në pajisje më të mira me çmime më të ulëta, dërgesat e mëdha përmbytën tregun në një periudhë të shkurtër kohe ...

Shitësit e themeluar, nga lojtarët tradicionalë të audios, te shitësit e pajisjeve inteligjente, të tilla si Apple, Samsung dhe Xiaomi, kanë gëzuar një rritje solide në vitin 2020, por po përballen me sfida në rritje ndërsa përpiqen të diferencohen në një hapësirë ​​audio. Gjithnjë e më homogjene.

Brenda kategorisë së wearables, ne gjithashtu gjejmë Apple Watch, një pajisje e së cilës Apple dërgoi 14.5 milion njësi gjatë tremujorit të katërt të vitit 2020, që do të thotë një rritje prej 49,2% nga viti në vit, duke dërguar gjithsej 35,2 milion Apple Watch në të gjithë vitin 2020.

Nëse i ndajmë veshjet në orë inteligjente dhe byzylykë sasiorë, Xiaomi ishte prodhuesi i grupeve më sportive të dërguara në treg Gjatë vitit 2020 dhe ndoshta do të vazhdojë të jetë kështu në vitet e ardhshme, pasi që larg nga pushimi në dafinat e saj, kompania aziatike prezantoi Mi Band 6 disa ditë më parë, me një numër të madh të veçorive të reja krahasuar me gjeneratën e mëparshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.